Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

11. 12. 2012 o 13:12

Spoje vyhrali Memoriál Jozefa Bombu

autor: Eugen Magda
1427x čítanéDobré je, keď nezabúdame a spomenieme si na hráčov, čo šírili česť a slávu našej krajiny vo svete, a tiež kde všade hrali, čím sa stali ikonami klubového a reprezentačného futbalu. To všetko sledoval aj 3. ročník košického Memoriálu Jozefa Bombu. Takúto spomienku si zaslúži aj tento východniar, jediný hráč z tohto kúta Slovenska, ktorý si v roku 1964 obliekol dres Európy s ďalšími velikánmi proti výberu Škandinávie v Kodani.

Od tých čias sa vo futbalu prihodilo všeličo, ale Jožko sa zaslúžil o to, že sa o ňom hovorí oprávnene dodnes. Aj zásluhou Internacionálov VSS a Košického olympijského klubu, ktorí robia osvetu a pripomínajú človeka, ktorý popri Bardejove, Prešove, RH Brno a košických VSS urobil pre čs. futbal veľa. V športovej hale na ZŠ Bruselská na sídlisku v Ťahanovciach bojovali v sobotu á. decembra o najvyššiu poctu FK Spoje, Péder, VSŽ a VSS. V zápasoch 2X15 minút si väčšina hráčov z generácie nad 50 rokov užila toho dosť. Najväčšiu zaberačku však mali Internacionáli VSS. Nielen s prípravou a samotnou organizáciou turnaja, ale na ihrisku i tým, že proti hráčom Kánássymu, Battyányimu, Strauszovi, Králkovi a spol, ktorí mal nad 60, 70 rokov i viac, si dovolili nastúpiť aj hráči, ktorí nespňali vekový limit, čo pochopiteľne skresľovalo výkonnosť na ihrisku a obralo turnaj o pravé poslanie. Verme, že takéto šľapanie po hracích pravidlách bolo v záujme turnaja a objektivity naposledy.

Po turnaja odišli s trofejou hráči Spojov. Odovzdala im ju pani Eva Bombová, ktorá bola na podujatí s celou najbližšou rodinou. Po bezgólovej remíze v záverečnom zápase s VSŽ triumfovali Spoje pre to, že pri rovnosti bodov dali celkove o gól viac ako železiari. FK Péder skončil tretí a Internacionáli VSS poslední jednak pre nedodržanie vekovej hranice viacerých účastníkov, ale navyše z rôznych príčin im chýbali Štafura, Boroš, Tamáš, Lipnický a ďalší.

Výsledky: Spoje – Péder 6:0, VSS – VSŽ 1:8, VSS – Spoje 2:7, Péder – VSŽ 1:4, VSS - Péder 3:8.

Celkové poradie: 1. Spoje 7 b. (13:2), 2. VSŽ 7 b. (12:2), 3. Péder 3 b. (9:13), 4. VSS 0 b. (6:23).

Najlepším strelcom turnaja bol Horňák (Spoje) so šiestimi gólmi.