Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

13. 12. 2012 o 08:11

Po piatich rokoch defilovala Jedenástka roka

autor: Eugen Magda
1694x čítanéFutbalová Jedenástka roka je už od roku 1997 tradične sviatkom hry hier. Tak to bolo aj v predvečer víkendu v Sabinove, kde v Mestskom kultúrnom stredisku defilovala jubilejná 15. zostava najúspešnejších hráčov najvyššej regionálnej súťaže IV. ligy východ.

Do ideálnej zostavy sa na základe hlasov trénerov vmestili štyria Sninčania, dvaja hráči z Bardejovskej Novej Vsi a po jednom z Hanisky, Vyšného Opátskeho, Stropkova, z klubu Veľké Revištia a Barce, takže po úvodnom príhovore primátora Sabinova Petra Molčana a predsedu VsFZ Ing. Richarda Havrillu defilovali pred zrakmi divákov hráči novopečenej zostavy. Moderátor akcie, známy rozhlasový reportér Jozef Jarkovský, postupne pozval na pódium všetkých hráčov. Tých najprv vyspovedal a potom si prevzali darčekové koše a vecné ceny. Samozrejme, nechýbal ani dres s číslom a menom. O skvelú zábavu sa postarala hudobná skupina Drišľak.

Na anketové lístky trénerov sa dostalo 59 futbalistov, z ktorých podľa rozostavenia 1 – 4 – 4 – 2 vzišla táto Jedenástka roka 2012: Peter Diňa (MFK Snina, 10 hlasov – Roman Šimko (FK Košice-Barca, 8 hlasov), Dušan Sninský (TJ Veľké Revištia, 7 hlasov), Jozef Lukáč (MFK Snina, 8 hlasov), Marián Pčola (MFK Snina, 7 hlasov) – Tomáš Kiseľ (ŠK Milénium 2000 Bardejovská Nová Ves, 8 hlasov), Frederik Varga (MŠK Tesla Stropkov, 5 hlasov). Marcel Majoroš (FK Haniska, 14 hlasov), Miroslav Seman (TJ FK Vyšné Opátske), 15 hlasov) – Mário Jančošek (ŠK Milénium 2000 Bardejovská Nová Ves, 7 hlasov), Štefan Pčola (MFK Snina, 12 hlasov). Pripomíname, že po piatich vyhláseniach jedenástky ročníka, defilovala opäť jedenástka roka!

O jeden hlas za jedenástym hráčom zaostala dvojica Milan Jambor (ŠK Svit) – Peter Uhrin (MFK Slovan Giraltovce), ktorá sa delila o 12. - 13 miesto. Až 33 futbalistov sa ocitlo v poradí o 27. - 59. miesto jedným hlasom, celkove najviac 15 hlasov získal Seman a len o jeden menej Majoroš. Kým v jedenástke sú dvaja bývali hráči najvyššej súťaže Roman Šimko a Dušan Sninský, na druhej strane sa do nej nedostali Milan Jambor (FK Svit), Vladimír Krážel (FK Košice-Barca), Peter Slicho (FK Haniska), Ľuboš Vojtaško (TJ FK Vyšné Opátske) a ďalší. Pri výbere hráčov si z klubových trénerov najlepšie počínali Imrich Balogh z Barce a Pavol Piršč zo Svidníka, ktorí uhádli po osem hráčov. Obaja pritom zhodne nominovali Dušana Diňu, Romana Šimka, Marcela Majoroša, Miroslava Semana a Štefana Pčolu.

Dodajme ešte, že najviac hráčov medzi 59 menami v ankete sa objavilo osem z Bardejovskej Novej Vsi, sedem zo Sniny a Stropkova. Nuž, ako sa to prejaví na hre mužstiev v nasledujúcom súťažnom období?

Foto: Jaroslav GLOVIČKO