Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

14. 12. 2012 o 09:47

Jeseň z pohľadu bardejovských žien

autor: Peter Cingel
1741x čítanéVo februári so ženským futbalom v Bardejove ešte len začínali a už  v septembri nastupovali v úvodnom kole Slovenského pohára proti skúsenému prvoligovému ŠK Štich Humenné. Výsledok 0:5  nebol síce pre mladučké Bardejovčanky lichotivý, no všetci čoboli na zápase, videli, že „ babám“ nechýbal elán a nasadenie a po získaní skúseností má toto družstvo veľkú perspektívu.

V dlhej príprave pred súťažou dievčatá okrem tréningov absolvovali desiatky prípravných stretnutí so žiackymi družstvami z okresnej súťaže. Realizačný tím čakal aj rad administratívnych krokov, ktoré boli nutné na to, aby družstvá žien a žiačok mohli nastúpiť v sezóne 2012/13 ako účastník II. futbalovej ligy. Všetko sa podarilo, a tak  sa v roku osláv 90. výročia vzniku organizovaného futbalu na území mesta rozšíril počet družstiev Partizána aj o ženy, žiačky a dievčenskú prípravku.
Účastníkmi  II. ligy žien a žiačok sú 4 družstvá. Hrá sa dvojkolovo na jeseň a rovnako na jar. Ženy  sú po polovici súťaže na, pre nováčika, výbornom druhom mieste s bilanciou 6  3   2  1, s vysoko aktívnym skóre  24:6 a jedenástimi bodmi. Tabuľku vedie Trebišov, ktorý získal 16 bodov, tretia Sp. N. Ves stráca na Partizán sedem a štvrté Humenné B osem bodov. Najlepšou strelkyňou Partizána je Krajňáková s ôsmimi gólmi, nasledujú Sobeková s piatimi a Hovancová bola úspešná štyrikrát. Podľa trénerov sú oporami Kuľková, Sobeková, Koščová, Semhričová,  Krajňáková a Hovancová. Reprezentantkou SR je Kuľková, vo výbere VsFZ hrali Koščová a Semhričová. 
     zeny036Realizačný tím tvoria  tréner Jozef Matej st., asistenti trénera Jozef Matej ml. a František Kuľka, vedúci družstva Jozef  Mihok a lekár MUDr. Ivan Košč.
V drese Partizána v jesenej časti súťažného ročníka nastúpili brankárky Kuľková, Marcinová a  Litavcová, hráčky v poli Mišeková, Sobeková,  Čekanová, Balážová, Križanovská, Koščová, Pavúková, Vajdová, K. Drotárovská, V. Drotárovská, Hovancová, Mihaliková, Mihoková, Kalapáčová, Gurská, Semhričová, Krajňáková, Pristašová, Tipulová.
Žiačky sú po polovici súťaže tretie s 9 bodmi. Odohrali 6 zápasov  - trikrát vyhrali a trikrát prehrali. Strelili 13 a dostali 12 gólov. Tabuľku vedie Sp. N. Ves  a rovnako ako druhý Trebišov má 12 bodov. Najlepšou strelkyňou je Gmitterová so  šiestimi, nasledujú  Lešková s tromi a  Cingeľová s dvoma presnými zásahmi. Oporami boli Jančuvová, Gmitterová, a Cingeľová. Vo výbere VsFZ nastúpila Gmitterová.
Realizačný tím tvorili  tréner Jozef Matej ml., vedúci družstva Marcel Gmitter a lekár MUDr. Ivan Košč. Na súpiske sú brankárky Bosáková a Čepigová, hráčky v poli Čerkalová, Kubová, Jančuvová, Gavalová, Sokolová, Tejová, Gmitterová, Cingeľová, Kostárová, Čontová, Lešková,  Iľková, Buchalová a Holodíková.
Dvadsaťštyri dievčat sa získava prvé skúsenosti vo futbalovej prípravke, ktorej trénermi sú František Kuľka a Ondrej Fecko. Prípravka nehrá žiadnu oficiálnu súťaž.HNzeny083

Galéria
Jeseň z pohľadu bardejovských žienJeseň z pohľadu bardejovských žien