Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

02. 01. 2013 o 13:38

autor: Marián Škuba
1355x čítanéFutbaloví mix-Humenčania s cenou Fair-play, družstvo „štichárok“ mladších žiačok s najlepšou brankárkou turnaja.

užhorod 24-252012 foto ternaj 028UŽHOROD

Futbalová federácia Zakarpatskej oblasti v Užhorode uskutočnila IX. ročník medzinárodný turnaja žiakov do 11 rokov. Medzi 25 účastníkmi bolo aj zmiešané družstvo CVČ Dúha Humenné + Štich Humenné (dievčatá + chlapci). Komplex s dvoma halami poskytol bezproblémový priebeh, humenský tím mal veľmi dobrú odozvu, najmä dievčatá boli divákmi uznávané. Z ôsmich zápasov štyrikrát vyhrali, porazili aj celkového víťaza turnaja z Mukačeva.
Humenské družstvo tvorili: Macková, Lemešová, Luksajová, Bezegová Jakubová, Havliček (8 gólov), Pira, Balint (1 gól), Vaceľ, Timuľak (1 gól), Salanci a ukrajinský brankár. Turnajovú cenu Fair-play získala Lenka Bezegová.

Šticharky v PrahePRAHA

Predsviatočná atmosféra znamenala v prípade družstva ŠK Štich Humenné (mladšie žiačky) účasť na 6. ročníku halového turnaja Praga cup. Organizátorom bol FAČR-KŽF Česko. Štichárky si zmerali sily so súčasnou klubovou špičkou Sparta Praha, Slavia Praha, Brno, Hradec Kralové, Plzeň, Slovacko, Bruntal, keď medzinárodný punc obstarali práve Humenčanky. Aj keď bol náš káder nekompletný a časom sa pridala aj únava z cesty, zápasy zvládal dobre. S českým majstrom (Sparta) prehral až gólmi v závere 0:2, škoda zápasu s Plzňou, lebo tesne pred koncom bol stav 2:1 pre Štichárky, ale napokon sa tešili súperky. Vyhrali nad Slaviou i Bruntálom, čo mrzelo, bolo slabé premieňanie šancí. Výsledným tak bolo 5. miesto, ale aj ocenenie pre najlepšiu brankárku turnaja (Timea Gymoraiová).
Konečné poradie: 1. FC Hradec Králové, 2. Sparta Praha, 3. FC Brno, 4. Spartak Plzeň, 5. ŠK ŠTICH Humenné, 6. Juventus Bruntal, 7. Slavia Praha, 8. FC Slovácko.
ŠK Štich Humenné reprezentovali: Gomoraiová - Miková, Lemešová, Mačugová st., Mačugová ml., Maliňaková, Žemberiová, Vagaská. Tréneri: I. Štefan, R. Maliňak.

Galéria