Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

08. 01. 2013 o 10:35

17. Laborecká 24-ka

autor: Marián Škuba
1481x čítanéVianočný futsalový non-stop turnaj v Medzilaborciach.

Podujatie otvorili hlavný organizátor Ľubomír Hnatko a medzilaborský primátor Ivan Solej. Prvý hvizd rozhodcu o 14.00 hod. odštartoval sériu 84 zápasov (2x7 min.). O víťaza Laboreckej 24-ky pre rok 2012 a Pohár primátora mesta bojovalo celých 24 hodín osem družstiev.
laborecká 24 2012vitazi TJ SOKOL VYDRANAko "XVII. Laborecká 24" dopadla? Absolútnym víťazom sa stala TJ SOKOL VYDRAŇ - na snímke - (36 bodov, skóre 54:10) v zložení: Pavel Dimun, Miroslav Galan, Dávid Guba, René Guba, Štefan Harvila, Miroslav Kovaľ, Róbert Kovaľ, Michal Pukáč a Pavel Sopko. Vydranským "sokolom" sa podaril zápis do histórie "Laboreckej 24", lebo neprehrali ani jediný zápas. Víťazmi sa stali najstarší aj najmladší účastník turnaja, Miro Kovaľ a Miro Galan, medzi ktorými bol neuveriteľný vekový rozdiel - 40 rokov. Druhé miesto obsadil ČAKY DREAM TEAM (30 bodov, 47:24), bronzová pozícia patrila družstvu CÉZAR BAR (23 bodov, 35:27). Len s jednobodové manko na stupne mali družstvá ALLES, s.f., na 5. mieste skončili SIMPSONI (obaja s rovnakým počtom 22 bodov), šiestu pozíciu obsadil tím PENZIÓN ANDY, 7. miesto patrilo družstvu PIONS a osmičku uzatvorila ARMÁDA SPÁSY. Družstvám TJ Sokol Vydraň a Armáda spásy bola udelená cena Fair-play, keďže ich hráči neboli ani raz "žlto" potrestaní za neprimeranú hru.
Ocenení boli aj strelci. Narátaných bolo spolu 341 gólov, v priemere štyri presné zásahy na zápas. Najlepším strelcom sa stal Roman Cigánik (Simpsoni, 25 gólov), druhý bol Róbert Semanko (Čaky dream team, 19) a tretím "naj" strelcom turnaja sa stal Pavol Hrehovčík (Alles, s.f., 18).
Atmosféru turnaja dotvárali verní i noví fanúškovia, pre každého z tribúny, či na palubovke bol nepretržite 24 hodín k dispozícii bufet. Zaspomínať si mohli všetci aj na minulosť pri sledovaní prezentácie fotografií od nultého ročníka z roku 1992. Všetkým hráčom, bez ohľadu na umiestnenie v tabuľke, patrí obdiv. Sú víťazmi, aj keď nemajú na krku medailu. Dvadsaťštyri hodín je dlhá doba, no všetci to zvládli bravúrne a zvíťazili nad únavou, mnohí prekonali sami seba a môžu byť právom hrdí.