Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

14. 01. 2013 o 21:43

Šesťdesiatka Paľa Šuhaja s pekným leskom

autor: Eugen Magda
1503x čítanéDo rodiny futbalových šesťdesiatnikov sa začiatkom roka zaradil aj bývalý hráč, tréner a funkcionár na klubovej a zväzovej úrovni Pavol Šuhaj z Odevy Lipany.

Rodák z neďalekých Šarišských Draviec, kde sa od žiackych rokov zaľúbil do hry na zelených trávnikoch, sa stal jej vyznávačom. Od 15 rokov obliekal lipiansky dres, a ako tam prišiel, odtiaľ už nikdy neodišiel, ale upísal sa im natrvalo po všetkých stránkach.

Futbalu v Odeve sa upísal najskôr ako hráč, neskôr tréner-asistent pri senioroch, ale i funkcionár, ktorý vynikal natoľko, že sa čoskoro stal veľmi potrebný pre klub, avšak i široko-ďaleko za hranicami mesta. Veľa sa venoval aj svojim synom, z ktorých starší Paľo hral aj v Rimavskej Sobote, Trenčíne, v Grécku, Anglicku či Poľsku, ale on sám budoval svoju funkcionársku kariéru, aby svojou troškou pomáhal futbalu. Dlhé roky je už podpredsedom Oblastného futbalového zväzu Prešov, v ktorom od vlaňajšej jesene je aj úradujúcim predsedom. Roky ho poznáme ako člena bývalej Rady VsFZ, kde roky patril medzi najaktívnejších členov, takže nie je to iba funkcionár do počtu. Z riadiacej práce pozná veľa, takže môže vždy svojou troškou ovplyvňovať futbal, ba ponúkať mu aj veľa nápadov.

Všetci tí, čo Paľa poznajú, s touto jeho charakteristikou súhlasia, nehovoriac, že aj jeho prispením majú zasadnutia tvorivý charakter, lebo on sa do diskúsie nehlási iba preto, aby upútal, ale prehovoril slovami, ktoré futbalu môžu otvárať vrátka k úspechom. Aj preto je dobré, že na nedávnej Konferencii VsFZ v Košiciach prevzal Pavol Šuhaj v rámci okrúhlej šesťdesiatky, ktorej sa dožil 6. januára a oslávil ju v Lipanoch, bronzovú medailu a odznak SFZ. Za všetko, čo na tomto poli urobil, si zaslúži pochvalu a uznanie, no a treba veriť, že toto ocenenie ho povzbudí k ďalšim činom, ktoré pomôžu písať kapitoly krásnej histórie na futbalovom poli, ktoré tak miluje a pravidelne ich zdobí množstvom cenných pokladov. Jednoducho – jeho šesťdesiatka má nepremárnený lesk.