Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

12. 04. 2013 o 19:36

2. ročník Tipovacej súťaže DUEL

autor: Daniel Dedina
2219x čítanéS blížiacim sa víkendovým kolom IV. ligy štartujeme zároveň 2. ročník Tipovacej súťaže DUEL. Víťazstvo z premiérového ročníka obhajuje Svit.

Po roku sme tu opäť, aby sme všetkým zainteresovaným spestrili jarnú časť IV. ligy osvedčenou formou, s ktorou sme vyrukovali už minulý rok. Na naše prekvapenie, súťaž mala výrazne pozitívny ohlas, tipujúcich v prevažnej miere neobťažovala, keďže natipovať zápasy jednotlivých kôl bola zväčša maximálne párminútová záležitosť.

S pribúdajúcimi úspešnými tipmi a postupom do ďalších kôl bolo na súťažiacich bádať, že ´tipovačke´ prikladajú čoraz väčšiu váhu, ale ako to už býva, vyhrať mohol len jeden. Z prvenstva sa napokon radoval Svit, ktorý vo finále zdolal Giraltovce. Na túto udalosť zareagoval aj Východoslovenský futbalový zväz, keď počas slávnostného galavečera pri príležitosti vyhlásenia Jedenástky roka IV. ligy (konal sa na sklonku uplynulého roka v Sabinove), bola Dušanovi Dindovi, zástupcovi Svitu, odovzdaná (sprostredkovane, keďže  v ten večer nebol osobne prítomný) cena pre víťaza tejto súťaže.

Pevne veríme, že druhý ročník bude ešte úspešnejší, keďže prichádzame s už etablovaným formátom, ktorý je naším tipérom známy z minulého roka. Všetkým participujúcim prajeme veľa šťastia a čo najviac správne uhádnutých výsledkov!

 

Pravidlá a podmienky súťaže:

Pred štartom nového ročníka si zopakujme pravidlá a podmienky súťaže. Formát ostal prakticky nezmenený. Drobné korektúry napriek tomu nastali, prinútila nás k ním najmä zmena počtu účastníkov, z pôvodných 16 na súčasných 15.

  1. počnúc 21. kolom (poradové čísla kôl nebudú zakaždým plynule narastať, keďže do toho ´vpadne´ jedna dohrávka) sa stretnú proti sebe vždy zástupcovia dvoch tímov, podľa príslušného pavúka.
  2. pavúk sme vytvorili na základe pôvodnej tabuľky po 16. kole, teda tak ako družstvá zimovali (nie na základe upravenej tabuľky po odstúpení Krásnej). Zmena oproti minulému roku je v tom, že celý pavúk je už pred prvým duelom fixne určený, a to podľa vopred určeného kľúča.
  3. vyššie spomínanou redukciou tímov v súťaži sme boli nútení spraviť dve korektúry. Bardejovská Nová Ves (pôvodný súper Krásnej v prvom osemfinálovom dueli) automaticky postupuje priamo do štvrťfinále a zároveň sa prehodí poradie druhého a tretieho súboja v osemfinálovom kole (Stará Ľubovňa bude mať v pôvodnom termíne voľno a mohla by tak byť diskriminovaná pri určovaní dodatočných kritérií v prípade rovnakého počtu uhádnutých výsledkov).
  4. každé kolo bude tým pádom pozostávať zo siedmich stávkových udalostí.
  5. časový rozpis duelov je nasledovný:

Bardejovská Nová Ves – bez boja

21. kolo (14. apríl): Haniska – Svidník (3-14)

22. kolo (21. apríl): Snina – Stará Ľubovňa (2-15)

23. kolo (28. apríl): Vysoké Tatry – Spišské Podhradie (4-13)

24. kolo (5. máj): Veľké Revištia – Sabinov (5-12)

18. kolo (8. máj): Barca – Giraltovce (6-11)

25. kolo (12. máj): Vyšné Opátske – Svit (7-10)

26. kolo (19. máj): Stropkov – Michalovce ´B´ (8-9)

27. kolo (26. máj): štvrťfinále

28. kolo (2. jún): semifinále

29. kolo (9. jún): o 3. miesto, finále

·         bodový zisk mužstiev zainteresovaných tipérov v danom kole

·         počet nastrieľaných gólov mužstiev zainteresovaných tipérov v danom kole

·         postavenie mužstiev zainteresovaných tipérov v celkovej tabuľke

Výsledky a aktualizovaný pavúk budú uverejnené vždy nasledujúci týždeň, kde budú uvedené aj tipy ďalšieho páru tipérov.

Upozornenie: V prípade ignorovania našej výzvy, príp. nedoručenia tipov včas, si vyhradzujeme právo vylúčiť toto družstvo z  našej súťaže (resp. skončí dané kolo s nulou na svojom konte)! Komunikácia bude prebiehať mailovou poštou, príp. telefonickým rozhovorom. 

 

Úvodné pokyny by sme mali, môžme ísť súťažiť:

Osemfinále č. 2 (klasifikované ako č. 2 je z dôvodu postupu Bardejovskej Novej Vsi bez boja)