30. 04. 2013 o 10:45

V Šarišských Michaľanoch jasná záležitosť lídra + fotogaléria

autor: Daniel Dedina
1600x čítané

Devätnáste kolo VI. ligy Šarišskej zviedlo dohromady dvojičku z oboch extrémov tabuľky. V tomto duchu sa aj zápas prvého s posledným niesol, rozdiel 36 bodov pred začiatkom stretnutia bolo na ihrisku badať takmer celých 90 minút. Výsledkom bolo vysoké víťazstvo domáceho celku, ktorý tak pokračuje v spanilej jazde, zaknihoval už trináste víťazstvo v rade. V tabuľke si udržiava štvorbodový náskok pred Pušovcami (tie majú jeden zápas k dobru), Jakubany ostávajú na chvoste tabuľky, ich strata na Šibu a Chmiňany, súperov v boji o záchranu, narástla na päť bodov.

Šarišské Michaľany – Jakubany 5:0 (3:0)

Stretnutie sa začalo pomerne zostra, už  v úvodnej minúte to horelo v šestnástke hostí. V 3. min prvýkrát zasahoval aj brankár domácich a hneď z protiútoku mohli opäť otvoriť skóre hráči lídra. Podarilo sa im to v závere úvodnej štvrťhodiny, keď Kozák individuálne prešiel obranou súpera, jeho strela bola zblokovaná, ale odrazila sa rovno ku Kočíkovi, ktorý v plnom behu nezadržateľne skóroval – 1:0.  V 25. min. Ilčišák vysúval Vandžuru, ale akciu zastavil ofsajd. To bolo v prvom polčase zo strany hostí všetko, o päť minút na to našiel Kozák milimetrovým centrom Janeva a bolo 2:0. Po tomto góle sa ukázalo na oblohe slnko a domácim akoby dodalo ešte viac energie, pridali na suverenite, hostí púšťali k lopte sporadicky. Sedlák a v dvoch prípadoch Kozák svoje šance nepremenili, takže sa už-už zdalo, že mužstvá pôjdu do kabín za takéhoto rezultátu. V poslednej minúte prvého dejstva však napriahol Leško, a veľmi presne – 3:0

Aj keď o zápase bolo prakticky rozhodnuté, na začiatku druhého polčasu to opäť skúšali aj hostia, presadil sa Ilčišák, chvíľu síce postupoval sám na Vaška v domácej bráne, obrancovia mu napokon dokázali zamedziť skórovať a následný pokus Vandžuru bol nepresný. V 57. min najprv Kozák nestihol po krásnej kolmici prepasírovať loptu za hosťujúceho Čopiaka, ale následne Leško už áno a svojím druhým gólom zvýšil na 4:0. O tri minúty neskôr mohol byť rozdiel už päťgólový, ale Mihok strelou z 20 m opečiatkoval len brvno! V poslednej polhodine začalo výrazne pršať, ale hráčom Šar. Michalian to neprekážalo, stále si hrali svoju hru a vytvárali si ďalšie šance. V 71. min sa pri čiare pekne uvoľnil Zbiňovský, posadil center na hlavu Kozáka, ale ten zblízka minul. Druhý gól v zápase mohol pridať aj Kočík, ale na začiatku poslednej štvrťhodiny mieril len do hrude brankára. Desať minút pred koncom vyšli po dlhom čase z ulity aj Jakubanci, Orechovský prešiel stredom ihriska, v presile hráčov v bielych dresoch však opäť nemal dostatok času a priestoru na zakončenie. Domáci v závere zjednodušili hru, hrali rýchlo, kombinačne a v 88. min sa predsa presadil aj agilný Kozák, keď po vyšachovaní súperovej obrany zakončoval už prakticky do prázdnej brány – 5:0. V úplnom závere mohli Šar. Michaľany po identickej situácii pridať ešte jeden gól, ale Zbiňovský netrafil vo vyloženej pozícii bránu a tak výsledok zostal nezmenený.

Góly: 45. a 57. Leško, 15. Kočík, 30. Janev, 88. Kozák, ŽK: 60. Baka, 84. Zbiňovský (obaja domáci), rozhodovali: Darivčák – Vasilenko, Micheľ, 150 divákov

OŠFK: Vaško – Ličák, Baka, Dubecký (61. Schlosser), Zbiňovský – Sedlák (61. Daňko), Janev, Kočík – Kozák, Adam (46. Mihok), Leško

TJ Sokol: Čopiak – Pardus (82. Michňa), Dziak, Dufala, Gužlej – Čoma, Ščensný, Orechovský, M. Pribiš – Vandžura, Ilčišák

Hlasy po zápase:

Jozef Košút (tréner Šarišských Michalian): Na začiatku sme si povedali, že napriek postaveniu oboch celkov v tabuľke musíme byť obozretní, keďže v takýchto zápasoch sa môže stať čokoľvek. Už po prvých minútach ale bolo zrejmé, že dnes to bude z nášho pohľadu dobré, súper nemá toľko natrénované ako my. Dodržali sme taktiku, celkovo to bol zápas vo viac-menej tréningovom tempe. Škoda, že sme ešte nepridali zopár gólov, šancí sme na to mali. Napriek tomu môžem vysloviť spokojnosť s týmto stretnutím. Pred nami sú ďalšie zápasy, náš zámer sa pred žiadnym z nich meniť nebude, do každého budeme vstupovať s rovnakým cieľom a tým je víťazstvo.

Michal Orechovský (kapitán Jakubian): Bol to zápas dvoch kvalitatívne rozdielnych tímov, my sme sa snažili dosiahnuť čo najpriaznivejší výsledok, možno keby sa nám podarilo streliť nejaký gól tak by sme domácim viac pobrnkali na nervy. Súper potvrdil, že má kvalitných hráčov, nie náhodou je lídrom súťaže, s priebehom zápasu navyše jeho sebavedomie ešte vzrástlo. Čakajú nás teraz ´šesťbodové´ zápasy s priamymi konkurentmi v boji o záchranu, na tie sa musíme sústrediť, zabojovať a najmä vydolovať z nich čo najviac bodov!