Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

25. 10. 2013 o 13:52

Posledný októbrový víkend

autor: Attila Mikloško
2128x čítanéV nedeľu si kvôli zmene letného na zimný čas, dlhšie pospíme. No nezabudnite navštíviť aspoň jedno zo siedmich zaujímavých stretnutí 12. kola VI. ligy šarišskej.

VI. liga šarišská 12. kolo, nedeľa 27.10. , 14 h.

Nezabudnite na zmenu letného na zimný čas 27.10. a samozrejme na futbal. O tretej hodine ráno, posunieme ručičku hodín naspäť na druhú hodinu rannú.

Chmiňany - Záhradné (výsledky v ročníku 2012/13 - 0:6 d, 2:5 v)

Šarišské derby môže obom kolektívom veľa naznačiť do ďalších bojov. Forma súperov je od začiatku súťaže rozdielna. Ak sa však zameriame na posledné týždne, domáci futbalisti už tri kolá po sebe odchádzajú zo šiestoligových ihrísk porazení (Malcov vonku 0:3, Šarišské Michaľany doma 2:5, Veľký Šariš vonku 0:4). Naopak líder spod Stráže naposledy stratil body u nováčika v Malom Šariši, po remíze 1:1 v 8. kole. V klube od Veľkej Svinky je momentálne dusná atmosféra, ale Chmiňany vedia v svojom "dolíčku" siahnuť na dno síl a body tu ešte zatiaľ nikto ľahko nezískal. Takže ak si chce líder tabuľky udržať prvú priečku, nesmie tohto nevyspytateľného súpera v žiadnom prípade podceniť.

Uzovce - Šarišské Michaľany (0:2 d, 1:3 v)

Druhé šarišské, susedské derby (cestná vzdialenosť 14 km, vzdušnou čiarou 4 km) sľubuje kvalitný futbal. Pri Veľkom potoku brali hostia na jeseň všetky tri body iba raz, (Záhradné hneď v úvodnom kole 1:0). Druhé mužstvo tabuľky spod Šarišského hradu príde do Uzoviec s najlepším útokom aj najlepšou obranou VI. ligy šarišskej. Okrem toho bilancia z piatich zápasov u súperov, štyri výhry a jedna remíza - aj to gólom z  poslednej minúty v Malom Šariši - so  skóre 13:5  vzbudzuje veľký rešpekt.

Šarišské Dravce - Beloveža (4:3 d, 2:3 v)

Dravčania podľahli v nedeľu v Záhradnom 0:4. Na domácej pôde stratili už sedem bodov (Župčany 1:1, Dlhá Lúka 1:2, Veľký Šariš 1:1). Beloveža ťahá sériu troch víťazstiev, (Malý Šariš doma 3:2, Župčany vonku 4:2, Nová Ľubovňa doma 2:0). 

Gaboltov - Malcov (1:4 d, 2:1 v)

Zaujímavé bardejovské derby. V tabuľke delí týchto súperov rozdiel jedného víťazstva, preto môžeme očakávať vyrovnaný duel. Obaja v poslednom kole na domácich trávnikoch uspeli. Gaboltov - Dlhá Lúka 2:1, Malcov - Uzovce 3:2. V priamom súboji sa stretnú aj dvaja úspešní strelci, sedemgóloví Pavol Javorský (Gaboltov) a Pavol Valenta (Malcov).

Bardejov Dlhá Lúka - Župčany (2:0 d, 0:1 v)

Dlhá Lúka podľahla minulú nedeľu v Gaboltove 1:2. Napriek tomu, že sa Župčany zápas od zápasu výkonnostne zlepšujú, na ich bodovom zisku sa to zatiaľ neprejavuje. Stále na svoje prvé jesenné víťazstvo iba čakajú. Napriek svojej kvalite zverenci trénera Juraja Čobeja už viackrát dovolili hosťom, odviesť si od Kamenca dôležité body. (Šarišské Michaľany 2:3, Záhradné 1:1, Malý Šariš 0:1).

Gerlachov - Veľký Šariš (nehrali)

Nováčikovia súťaže s rozdielnym predchádzajúcim štatútom (postupujúci z oblastnej súťaže Stará Ľubovňa versus bývalý účastník V. ligy Sever), to je ďalšia veľmi zaujímavá dvojica. Sympatický dojem zo Šarišských Michaľan (0:0), sa budú domáci snažiť pretaviť v bodový zisk. Spoluhráči kapitána Dominika Urbana dobre výkony v posledných kolách premieňajú aj na tabuľkový posun, takže budú ťažkým orieškom.

Nová Ľubovňa - Malý Šariš (nehrali)

Tentoraz už originál nováčikovské derby dvoch kolektívov s veľmi rozdielnou jesennou výkonnosťou. Domácim sa v šiestej lige absolútne nedarí a bezpečne si tak strážia úplné dno tabuľky. Minuloročný víťaz I. triedy Oblastného futbalového zväzu Prešov, si postupne zvyká na úskalia vyššej súťaže a dá sa povedať, že úspešne. Každý zápas je však iný a ani v tomto meraní síl nie je víťaz vopred istý.

Galéria
Posledný októbrový víkendPosledný októbrový víkendPosledný októbrový víkendPosledný októbrový víkend