Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

25. 03. 2014 o 21:30

Líder začal sedmičkou

autor: Attila Mikloško
1910x čítanéDomáce a hosťujúce družstvá zaznamenali vzácne vyrovnanú bilanciu. V ôsmich zápasoch sa nezrodil ani jeden nerozhodný výsledok.

DORAST - III. LIGA ŠARIŠSKÁ: 18. KOLO

versus

OŠK FINTICE (1. miesto) - OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY (4. miesto) 7:1 (1:0)

Úvod jarnej časti nezastihol oboch súperov v oslnivej forme. Herne sa zrejme žiaden z aktérov stretnutia ani z prítomných divákov nenadchol, ale určite každého zaujala ONE MAN SHOW.

Hralo sa za veterného slnečného počasia na huňatom trávniku. V prvých minútach mali michaľanskí mladíci miernu platonickú prevahu k ničomu vážnejšiemu sa však nedostali. Domáci to skúšali zo štandardných situácií a po jednej z nich, sa lopta dokotúľala za chrbát prekvapenej obrany aj gólmana hostí. Nevýrazný prvý polčas už nič príjemné pre pohladenie futbalovej duše nepriniesol.

V druhej časti hry sa však diali zaujímavé veci. Prvú desaťminútovku zakončila utešená exkluzívna delovka M. Kovaľa z priameho kopu, do šibenice domáceho brankára. Po vyrovnaní chlapci spod Šarišského hradu trošku ožili a M. Lukáč zblízka vo vyloženej šanci v páde iba nastrelil brankára D. Piskuru. Následne M. M. Minár z vynikajúcej pozície podcenil situáciu a odkrytú bránu domácich trestuhodne prestrelil. Hostia zrejme urazili "futbalového Boha" a po skrumáži v šestnástke a slabom dôraze, druhýkrát zbytočne inkasovali. Fintičania na zvýšenie náskoku následne zvolili osvedčenú taktiku s nakopávaním lôpt na po góloch bažiaceho J. Kukuča. Ďalšie tri rýchle protiútoky chladnokrvne zakončil za chrbát frustrovaného D. Čirča. Preťažená obrana hostí stála na "slamených nohách" a tak za dvadsaťšesť minút zaznamenal J. Kukuč päť gólov.

Ako podotkol jeden z divákov zápas rozhodol  tento disponovaný jednotlivec, no až tak celkom pravda to nie je, prihrávky na góly mu adresovali jeho spoluhráči. Napriek tomu je tento hráč ojedinelým zjavom na trávnikoch III. ligy šarišskej. Jeho túžba po úspešnom zakončení je očividná a svoje šance tento rýchly a technicky zdatný futbalista, na rozdiel od iných hráčov v jeho veku aj nekompromisne zakončuje. Kukučova strelecká potencia v tomto zápase bola  úctyhodných 86%. S tridsiatimi tromi presnými zásahmi kraľuje tabuľke strelcov po odohratom 18 . kole III. ligy šarišskej.

Tajomník OŠK Fintice Martin Gmitro: "Bol to kostrbatý výkon s viaznúcou kombináciou u oboch družstiev. Možeme to pripísať aj na toto ročné obdobie ešte nie ideálnemu trávniku. Konečný výsledok je pre hostí asi krutý. Naši futbalisti hrajúci prvýkrát na prírodnej tráve si uvedomili, že sú lepšie fyzicky pripravení, silnejší v osobných súbojoch a rýchlejší ako hráči súpera a tieto atribúty rozhodli o našom vysokom víťazstve. Góly excelentného strelca Jána Kukuča, na ktorého pracuje celý kolektív, rozhodli nakoniec o jednoznačnom výsledku. Neoficiálne sa o to zaslúžil aj tréner hostí, ktorý na Kukuča nasadil mladučkého a ešte neskúseného hráča."

 

Góly: 61., 66., 69., 70., 87. J. Kukuč, 31. F. Ferenčík, 80. S. Kostelník - 54. M. Kovaľ

Pred 50 divákmi rozhodoval M. Krivjančin.

OŠK FINTICE: D. Piskura - O. Horoščák, M. Hric (K), J. Jusko, M. Gajdoš - A. Harčár, L. Bača, M. Silvai, F. Ferenčík - J. Kukuč, S. Žilka. Striedali: M. Šimko, Š. Dziak, S. Kostelník.

OŠFK ŠARIŠSKÉ MICHAĽANY: D. Čirč - M. Lukáč, D. Motýľ, M. Kovaľ (K), K. Vaňo - J. Vasiľ, F. Dužda, J. Palčo, M. Dužda - M. M. Minár, E. Némethy. Striedali: R. Dufalo, P. Dvorščák, J. Seman.

 

 

Ostatné výsledky: Beloveža - Plavnica 0:1, Podolínec - Kapušany 2:3, Čirč - Kendice 5:1, Raslavice - Malcov 6:0, Pušovce - Bardejovská Nová Ves 1:2, Chminianska Nová Ves - Stará Ľubovňa 3:1, Kurima - Dulová Ves 1:3.

 

Bilancia 18. kola: 8 4 0 4  25:12   12 - 12

Strelci 18. kola: 5 gólov - J. Kukuč (Fintice), 2 góly - V. Hudák (Dulová Ves), V. Tobiáš (Chmininska Nová Ves), V. Dufala (Čirč), D. Čisárik (Kapušany), M. Cvoreň, M. Gabužda (obaja Raslavice).

Galéria
Líder začal sedmičkouLíder začal sedmičkouLíder začal sedmičkouLíder začal sedmičkouLíder začal sedmičkou