02. 04. 2012 o 20:05

Kto strelil prvý gól, ten vyhral

autor: Patrik Petruška
1644x čítané

Všakovaké prívlastky mal nedeľňajší šláger vo Veľkom Folkmari. Nastúpili proti sebe dve mužstvá z čela štvrtoligovej tabuľky skupiny Juh. Keby domáci vyhrali, stiahnu stratu na prvé miesto na dva body. Keby dokázali vyhrať, tak zamotajú dianie v tejto skupine. Keby...

futbalFolkmarRevistiazapasroka064Z veľkých predzápasových predstáv neostalo Folkmarčanom nič. Prehrali 0:2 a znova sa strata na Veľké Revištia prehĺbila. Najsmutnejšie na tom všetkom je to, že veľa divákov videlo slabší futbal. Od dvoch najlepších mužstiev sa očakávalo ďaleko viac. Lenže taktika dostala prednosť pred futbalovým umením. Veľké Revištia po taktickej stránke zvládli duel ukážkovo. Tak sa hrá, keď chce mužstvo niečo dosiahnuť.

Od prvej minúty sa zamerali na pozornú obranu. Folkmarčania to skúšali všelijako, no do vážnejšej šance sa nedostali. Búšenie do súpera pokračovalo aj po prestávke, ale všetka snaha končila pred šestnástkou.

A potom to prišlo. Kapitán Kročko sa pohral s celou obranou a ešte viac schladil domácich fanúšikov – 0:1. A znova rovnaký scenár – búšenie domácich, rýchly protiútok Semana a bolo 0:2.

„Už pred zápasom som povedal, že kto dá prvý gól, ten vyhrá. Presne to aj tak dopadlo. Čo z toho, že sme mali viac z hry, viac sme sa snažili, keď Revištia dvakrát poriadne zaútočili a bolo rozhodnuté. Nevadí, ideme ďalej,“ povedal po zápase šéf folkmarského futbalu Imrich Papcun.

„No vidíte a taký presne zápas sme my odohrali pred týždňom proti Rudňanom. My sme hrali, oni si vypracovali jeden poriadny roh a zvíťazili,“ odpovedali funkcionári Veľkých Revíšť.