Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

20. 06. 2014 o 09:21

Nie vždy išli futbalové motory na plné otáčky

autor: Pito
3456x čítanéAj sabinovskí futbalisti budú v novom ročníku účinkovať v treťoligovej súťaži a tak by vlastne mohla byť spokojnosť s tým, čo dosiahli v uplynulej sezóne. Lenže oni vedia najlepšie pri spätnom pohľade, že ich postavenie v pelotóne mohlo dopadnúť aj lepšie. V jarnej odvete sa však nevyvarovali niektorých úsekov, ktoré ich pripravili o výraznejší bodový potenciál.

Spočiatku odvetu rozbehli vo veľkom štýle a úspešná séria sa skončila debaklom v Zemplíne s michalovským béčkom. Ani po tomto výbuchu sa ale nepoložili, čo dokumentovali výhrou rozdielom triedy na ihrisku V. Opátskeho. Potom ale prišiel znovu zlom a v nasledujúcich troch meraniach síl nedali ani gól a minisériu zakončili hladkou porážkou doma so Sninou. Až v záverečných dvoch vstúpeniach sa znovu spamätali, našli aj spôsob na skórovanie a dosiahli dva remízové rezultáty.

 

 „Je jasné, že v dlhodobej súťaži prídu i hluché miesta a nie vždy to ide ako po masle,“ zamyslel sa nad výkonmi jeden zo skúsených hráčov Marek Andraščík a pokračoval: „Sami vieme, kde boli nedostatky, rezervy, hoci celkovo to nebolo zlé. Podľa mňa to, že sme v daktorých zápasoch po sebe, zlyhali išlo na vrub aj istému uspokojeniu. Ocitli sme sa v útlme a bolo len na nás, ako sa z toho dostaneme. Aj sme sa burcovali, pripomínali si, čo musíme urobiť, ale zavše to nevychádzalo. Mali sme oslabené sebavedomie, v hre nebola taká bojovnosť, čo sa ukázalo trebárs proti Snine.“  Pravdaže, aj v kolektíve MFK Slovan sa ku koncu zápolení prejavila tiež únava, vyčerpanosť, čo súviselo aj s tým, že náročnosť diania zdieľali zväčša tí istí jednotlivci, ale M. Andraščík sa nedomnieval, že by to malo byť ospravedlnením. „Keď sme sa zomkli a ťahali za jeden koniec, tak sme dokázali odohrať kvalitné súboje. Futbal je spravodlivý v tom, že iba vtedy prinesie radosť, pokiaľ hráč vloží do výkonu maximálne úsilie. Pokiaľ niečo podcení a neberie povinnosti naplno, tak sa to vráti v podobe sklamania, prehry.“ Prirodzene, tak ako iné kolektívy v IV. lige, aj Sabinovčania nemali hráčov na rozdávanie a tréner Pavol Šaršala vyberal len z toho, čo bolo poruke. „Pred novým ročníkom musíme popracovať aj na tom, aby sme boli psychicky ešte silnejší a nedali sa rozhádzať čiastkovým neúspechom. Veď nehráme len pre seba, ale  pre divákov, našich priaznivcov a pokiaľ hlavne v domácom prostredí neukážeme pravé odhodlanie, potom nemôžeme čakať ani dostatočnú podporu,“ dodal Marek Andraščík. Nuž, nebyť niektorých strát spôsobených aj vlastným pričinením a nedôslednosťou, mohol Sabinov figurovať ešte viac popredí. I tak ale mnohokrát naštartoval svoj futbalové motory na patričné otáčky a súperi nemali nárok, aby ho predbehli. Len nabudúce by to mohlo byť ešte častejšie.