Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

23. 06. 2014 o 16:55

Vystúpenia vonku mladším príliš nevoňali

autor: Pito
3249x čítanéŠtvrtoligoví futbalisti Giraltoviec si s prehľadom vybojovali právo účasti v novovytvorenej III. lige a pri troške šťastia a eliminovania drobných zaváhaní sa mohli v konečnej tabuľke pohybovať na ešte lepších priečkach. I tak sa ale aj v závere jarnej odvety ukázala výborná trénovanosť kolektívu, ktorý viedol tréner Vladimír Rusnák. Kondičná pripravenosť sa prejavila hlavne v zápasoch, v ktorých to bolo do prestávky vcelku vyrovnané alebo dokonca hráči MFK Slovan prehrávali, ale po zmene strán predsa dokázali vydolovať body alebo aspoň remízu.

Tak to bolo napríklad v Sabinove, kde  po úvodných 45 minútach hostia mali stratu dvoch gólov na súpera, ale  po prestávke manko  dokázali vymazať. V Snine zase v druhej časti duelu vyrovnali, hoci napokon predsa prehrali. Na vlastnom ihrisku zase proti Stropkovčanom sa víťazstvo zrodilo tiež až po zmene strán. Niekedy sa akoby rusnákovci vyžívali v zvratoch a otáčaní skóre. „Boli také zápasy, v ktorých sme urobili chyby, inkasovali lacné góly, ale potom sme sa spamätali a hrali to, čo sme chceli od začiatku. Dakedy obrat vyšiel, niekedy zase nie,“ nechal sa počuť kormidelník Giraltoviec. Pravdaže, svojich zverencov mohol „nútiť“ do aktívnej hry aj preto, lebo vedel, že hráči majú na to fyzické predpoklady a dostatok síl. „Veľakrát to bolo o nasadení a využívaní možností. Pokiaľ sa mužstvo dokázalo spamätať a realizovalo príležitosti, prišla aj odmena. Naším krédom bola otvorená hra, odvážna, bez alibistického prístupu. Len ofenzívnym futbalom sme mohli pomýšľať na nejaké bodové úlovky a zaimponovať divákom. A to nielen našim, ale aj na ihriskách súperov. Veď ide o to, by sa fanúšik zabavil, videl pekné akcie, množstvo gólov.“ Pravdaže, V. Rusnák vedel, že hlavne u menej skúsených neraz stačilo málo, aby sa ich psychika rozhodila, čím trpel výkon celého mužstva. „Prízvukovali sme mentálnu silu kolektívu, lebo len vtedy sme mohli rivalov zdolať. Pravdaže, v tomto smere boli aj resty a preto sa nepodarilo celkom dosiahnuť, aby naše výkony neboli  miestami rozkolísané, ale skôr stabilné. Určite to súviselo s nie celkom ideálnou pohodou pri zakončovaní a výpadkami v hernej disciplíne,“ komentoval počínanie si svojho mužstva Vladimír Rusnák. Pochvaľoval si prístup hráčov hlavne v pozícii hostiteľov, ale rovnakú odvahu a sebavedomie by si želal stále aj pri vystúpeniach vonku.