Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

03. 07. 2014 o 10:56

Jar v inom šate, no predsa to nestačilo

autor: Pito
3431x čítanéUplynulý ročník najvyššej regionálnej súťaže priniesol pre futbalistov Svidníka pohromu. Mimoriadne nepriaznivá bilancia, keď tím dosiahol iba tri víťazstvá (v jeseni ani jedno) spôsobila, že v novej sezóne nebudú hráči FK Drustav pôsobiť v treťoligových zápoleniach, ale v skutočnosti vypadli, hoci stále im bude patriť štvrtoligový status. Nič na tom nezmenili ani výrazné zmeny v zimnom období a nástup novej trénerskej dvojice Ľubomír Horochonič – Marián Paňko st.

 Už dávno bolo jasné, že príslušnosť k týmto zápoleniam, hoci pod iným názvom, si celok spod Dukly nezachová. „Napriek niektorým zlepšeniam a svedomitejšiemu prístupu k povinnostiam, tréningom i zápasom, ako aj kvalitnejšiemu hernému prejavu predsa sme ani v závere sezóny neoddialili prehry, ktoré nás mrzeli,“ rozhovoril sa  jeden z kormidelníkov Marián Paňko st. Podľa  jeho názoru veľakrát zahaprovala práve streľba, ktorá neustále zrážala zverencov na kolená. „Neraz sme zahrali celkom solídne, a to aj v prostredí súperov, ale čo z toho, keď nás zrádzala koncovka. Mali sme dosť streleckých príležitostí, no chlapci si neporadili so zakončením a preto to aj tak dopadlo. Nevedeli sme kvalitnejšie zúročiť akcie v poli vinou nepresností vo finálnej fáze a neustáleho kŕča, ktorý nás sprevádzal. Aj sme v niektorých dueloch vybuchli v defenzíve a to dokonca i v domácich vystúpeniach.“ Išlo to na vrub menšej koncentrácie, nedôslednosti, z čoho hostia ťažili. Hlavne vo vystúpeniach proti V. Revištiam či Stropkovu, keď hosťujúce celky zhodne zakaždým po tri razy skórovali. Podľa kormidelníka Svidníčanov paradoxne na tréningu hráčov lopta lepšie poslúchala než v samotných meraniach síl. I tak ale jarná odveta priniesla pre Svidník evidentné pozviechanie sa oproti jesennej fáze. Veď FK Drustav skončil s bilanciou  iba mínus tri body. „Futbalovo sme išli v druhej časti ročníka zjavne nahor , ale stále pretrvávali niektoré nedostatky, trebárs pri bránení celého tímu. Najviac sa to ukázalo v stretnutí s michalovským béčkom, kde sme boli  vyrovnaným súperom , ale neustriehli sme zlomové situácie,“ dodal Marián Paňko st  Podľa neho napriek remízovým vystúpeniam v Krompachoch či Spišskom  Podhradí malo mužstvo na viac.  „Nazdávam sa , že v prostredí rivalov sme hrali kvalitnejšie než doma a verím, že po konsolidácii pomerov sa vrátime k takému prejavu, aby sme sa dostali zase medzi regionálnu elitu. Aj keď v novom ročníku bude boj o postup možno oveľa zložitejší, než ako keby sme v minulom sezóne pomýšľali na priečky znamenajúce účasť v tretej lige,“ pridal postreh jeden z trénerov Svidníčanov.