Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

10. 07. 2014 o 17:35

Jeseň skvelá, na jar cúvol v streleckej potencii

autor: Pito
3716x čítanéNajlepším strelcom uplynulého švrtoligového ročníka sa stal Róbert Lapoš, hráč Sabinova, ktorý zaknihoval 18 gólov. Na tom by nebolo nič až také výnimočné, ale pozoruhodné je skôr to, že primát medzi kanoniermi si tento borec MFK Slovan vystrieľal hlavne zásluhou výbornej jesennej časti, kedy nastrieľal 16 gólov a na jar k nim pridal dva. I napriek tomu, že v odvete cúvol v streleckej potencii, predsa ho nikto nevytlačil z pozície lídra a udržal si trojgólový náskok pred prenasledovateľmi.

 „To, že som sa stal  gólovým kráľom súťaže, ma potešilo o to viac, že v sabinovskom drese to nie je bežná záležitosť,“ rozhovoril sa R. Lapoš a dodal, že aj iní hráči z popredných priečok mali nevyrovnanú koncovku v prvej a druhej časti zápolení. „Nedá sa stále skórovať, predsa v tejto súťaži sú iní hráči, ale i tak si cením to, koľkokrát som prekonal brankárov. Pravdu povediac niekedy som úchytkom sledoval, aká je situácia v popredí rebríčka zakončovateľov a veril som, že ma už nikto nepredbehne,“ naznačil fyzicky dobre stavaný futbalista a na otázku, prečo v jeseni bol podstatne produktívnejší, odpovedal: „V jarnej fáze som už nemal toľko šťastia vo finálnej fáze. Občas som trafil do žrde či brvna a viaceré možnosti som zahodil. Slovom – už mi to tak nesypalo ako predtým, keď som  dával góly ako na bežiacom páse.“ Pravdaže, pokiaľ to kanonierovi v rozhodujúcej chvíli prestane ísť, tak sa psychicky potrebuje pozviechať, nabudiť. Aby znovu nabral potrebnú istotu. Okrem toho aj protihráči si ho už viac všímali  a dávali si naňho pozor. „Môj dlhý pôst si všimli aj spoluhráči, ktorí ma podpichovali, kedy sa prebudím, ale hlavná vec, že góly dávali iní. Však futbal je o výkonnosti kolektívu a nie iba jednotlivcoch. Podstatné bolo, že sme sa umiestnili vysoko a splnili  cieľ – dostať sa do novovytvorenej tretej ligy.“ Každý hráč, ktorý  zaujme schopnosťou rozvlniť sieť, je cenený a upúta pozornosť aj iných. I Róbert Lapoš sa dostal do hľadáčika lanárov a bol pred časom na skúške v poľskom tíme Nowy Sacz. No nevyšlo to tak, ako si predstavoval.  „Bolo nás tam nesmierne veľa, vari päťdesiat a z toho osem útočníkov, takže som nevidel veľkú perspektívu.“ Rovnako sa oňho zaujímal aj rakúsky regionálny klub, ale to zase bolo ďaleko.  „Možno sa nejaká možnosť ukáže teraz v lete a pravdu povediac nebránil by som sa účinkovať v kvalitnejšej súťaži aj na východe. A možno predsa  zostanem  ďalej v Sabinove,“ dodal nedávno  hráč, ktorý kedysi obliekal aj dres Tatrana Prešov. Mimochodom, v zimnej príprave zelenobieli skúšali trebárs i Pekára, ktorý sa pohyboval v rovnakej súťaži ako Lapoš.