Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

25. 07. 2014 o 17:13

Vnášanie nápadov v záujme úspechov im nerobilo problémy

autor: Pito
3325x čítanéUplynulý ročník zvládli futbalisti Sabinova s prehľadom a ani na chvíľu nezapochybovali o tom, že by v novej sezóne nemali pôsobiť medzi regionálnou elitou v III. lige. Vyvážený a stabilizovaný káder mal vyrovnané obe časti zápolení, navyše imponovala jeho strelecká odvaha a produktívnosť. Pravdaže, bola to zásluha nielen zástoja niektorých vynikajúcich jednotlivcov, ale hlavne disciplinovanej hry celého kolektívu, ktorý umne koučoval tréner Pavol Šaršala.

 Tentoraz kolektív MFK Slovan vedel aj patrične zúročiť domáce prostredie, ktoré nebolo žiadnym strašiakom ani stresujúcim činiteľom. „Na vlastne pôde museli hráči siahnuť viac po kreatívnosti a vnášať do hry nápady, myšlienky, ktorými by zaskočili súperov. Toto poňatie nám však spravidla nerobilo žiadne problémy, i keď zavše sa prihodili aj nepríjemnejšie kotrmelce,“ vrátil sa k minulým  bojom P. Šaršala a vyzdvihol počínanie si zverencov ako celku. „Boli už zohraní a dostatočne motivovaní, aby sa vedeli preniesť i cez čiastkové neúspechy.“ Predsa si však všimol aj niektoré nedostatky, ktoré zabránili v tom, aby sa Sabinov dostal  pelotóne ešte vyššie. „Najmä pri bránení sme neboli dostatočne dôslední a v daktorých okamihoch sa vyskytli výpadky v koncentrácii. Hlavne v závere ročníka to bolo vypuklejšie a dostali sme zbytočné góly.“ I tak sa ale oproti predošlej sezóne Sabinovčania vyhupli vyššie, čo bola zásluha nielen ostrieľaných matadorov na čele s bratmi Andraščíkovcami či Dlugošom, ale aj poctivej hry tímu, v ktorom sa prelínali rôzne vekové kategórie. Siedma priečka bola odzrkadlením kvality hry. „Nachystali sme sa na nekompromisný boj o miestenku v najvyššej regionálnej súťaži a už v jeseni sme nazbierali dostatočný počet bodov na to, aby sme sa upokojili. Hoci niekedy sme ich aj zbytočne postrácali. Na jar sme sa zamerali hlavne na dobrý štart a to nám náležite vyšlo.“ Kolektív MFK Slovan v úvodných piatich kolách tohtoročnej fázy neprehral a nedostal ani jeden gól. To ho posotilo v istom momente aj na čelo pelotónu.  „Nepreceňovali sme to, vedeli sme, že máme svoje limity, ale bol to dobrý signál, že sme na správnej ceste a získaný bodový kapitál nám umožnil pokojnejšie dýchanie v zostávajúcom priebehu ročníka,“ konštatoval Pavol Šaršala a pripomenul, že predpokladal aj to, že prídu i slabšie vystúpenia zapríčinené i pomerne okliešteným kádrom, ale to už nemalo vplyv na celkovú priaznivú bilanciu. Celkove si kormidelník najviac cenil výkony vo V. Opátskom a v domácich dueloch až na merania síl so Sninou či s V. Revišťami. „Naproti tomu nedarilo sa nám proti Barci v jeseni, na jar so Spišiakmi a proti michalovskému béčku. Typickou črtou súťaže bola vyrovnanosť a zápasy dostali mnohokrát charakter kvality a napínavosti. Verím, že novovytvorená tretia liga bude znamenať prínos pre aktérov i divákov a sabinovský tím sa tiež  pričiní o zvýšenú úroveň futbalu v regióne,“ pripomenul tréner Pavol Šaršala.