Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

29. 07. 2014 o 14:41

Nadupaná fyzička ich hnala v ambíciách dopredu

autor: Pito
3280x čítanéAj futbalisti Giraltoviec budú patriť v nastávajúcom ročníku k účastníkom najvyššej regionálnej súťaže. Uplynulý ročník v IV. lige prešli pomerne hladko, hoci paradoxne sa pri mužstve objavili až traja tréneri. Pred jarnou časťou sa ukázal na tomto poste skúsený kouč Vladimír Rusnák, ktorý nasadil vysoko latku pokiaľ ide o stupeň dosiahnutej kondície a disciplíny. Vyplatilo sa, lebo hráči MFK Slovan neraz súperov prevýšili práve svojou fyzičkou, vďaka ktorej nazbierali dostatok bodov.

 Už v jeseni, ktorú začal s tímom Richard Gábor a po ňom kormidlo dočasne prevzal jeden z hráčov – Patrik Partila – sa ukazovalo, že kolektív je odhodlaný udržať sa medzi elitou v regióne.   Akurát na začiatku a konci prvej časti to zaškrípalo výsledkovo. Vyskytli sa niektoré rezervy v defenzívnej práci tímu, v tréningovej dochádzke i zakončení. Niekedy zlyhala aj herná disciplína a čiastkové výpadky ohlodávali z bodového koláča. „Preto sme si pred jarnou časťou povedali, že musíme pridať v niektorých činnostiach. Zamerali sme sa na ofenzívnosť herného prejavu s tým, že bolo treba lepšie premieňať šance a okrem toho sme sa sústredili viac na vystúpenia pred vlastným divákom. To nám naozaj vyšlo, lebo až na meranie síl s Plavnicou sme ostatné súboje doma zvládli s plným ziskom a dosiahli skóre 16:2,“ podotkol V. Rusnák, ktorý pokračuje na poste kouča aj ďalej. Inak, giraltovský fanúšik mohol byť spokojný v odvete, lebo až na spomínaný duel s Plavnicou a azda prvý polčas so Stropkovom mužstvo šliapalo ako hodinky. Pravdaže, niektoré mínusy zostali počas celého ročníka, hlavne zakončenie, ale to je slabina futbalu ako takého, a nie iba tohto tímu. „Potešil ma však nárast výkonnosti u chlapcov a aj to, že chcú na sebe pracovať a vidno, že sú už zohratí. To je záruka, že tento tím môže napredovať, vidím v jeho radoch značný potenciál.“ Pravdaže, k vyššej spokojnosti chýbali ešte častejšie úlovky zvonku, kde predsa len odvaha nebola na takej úrovni ako doma. „Niekedy sme zahodili možnosti a následne nás súperi trestali po chybách, čím upadala istota a psychika zverencov. Škoda, že aj na ihriskách rivalov sme nebránili tak dôsledne ako doma, kde sme hosťom takmer nič nedovolili.“ Výhodou MFK Slovan bolo, že nastupoval v pomerne stabilizovanej zostave a vpredu sa spoliehal na viacerých hráčov, lebo nemal iba jedného vysloveného kanoniera. „Góly vedeli dať viacerí – Digoň, Pankuch, Kuriplach. Keby sme však boli ešte produktívnejší, mohli sme mať na konte o pár bodov viac a dalo sa pomýšľať o atakovaní najvyšších priečok. I tak ale naše umiestnenie bolo prijateľné a   treba na to nadviazať aj v novej sezóne,“ dodal Vladimír Rusnák, ktorý za najlepšie zápasy Giraltoviec pod jeho vedením označil  vo Vyšnom Opátskom a väčšinu domácich vystúpení.