Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

01. 09. 2014 o 16:23

V Barci padol rekordne rýchly gól - v 9. sekunde!

autor: redakcia
1534x čítanéV nedeľňajšom stretnutí 6. kola II. ligy východ MFK Košice B – MŠK Rimavská Sobota si niektorí diváci ešte ani nestihli zaujať svoje miesta a už počuli tretí hvizd rozhodcu Perašína... Ten začal stretnutie pár minút pred šestnástou hodinou, takže viacerí diváci pozerajúc na svoje hodinky ani nechceli uveriť, že rozohraním lopty zo stredového kruhu nejde o úvodný výkop zápasu, ale o pkračovanie hry po inkasovanom góle.

O málovídaný začiatok zápasu sa postarali Košičania, keď ich rýchly brejk zakončil nekompromisnou strelou pod brvno Michal Horodník. Stalo sa tak presne v 9. sekunde stretnutia!

„Rýchlejší gól v kariére som ešte nestrelil,“usmial sa po zápase Michal Horodník a pokračoval: „Som veľmi rád, že sa mi niečo také podarilo - je to niečo neskutočné. Sám som zostal prekvapený, že gól padol tak rýchlo. Ja sám som predpokladal, že sa tak stalo asi okolo 20. sekundy,“ priznal po zápase iba 17-ročný stredopoliar MFK Košice B.

Bleskový gól stretnutia Košičanom výrazne uľahčil pozíciu v zápase. Jasne v ňom dominovali, boli lepším tímom. Naopak, hostí takáto rýchla facka doslova obarila a až do konca zápasu sa z nej nespamätali. „Odľahlo nám však až po druhom góle, keď sme si už verili, že by sme zápas mohli dotiahnuť do víťazného konca,“ dodal Michal Horodník. Domáci totiž dovtedy zahodili množstvo šancí. Našťastie pre nich ich nakoniec nemrzeli.

Nešťastne sa stretnutie skončilo pre Mojmíra Trebuňáka. Útočník MFK Košice B prihral v 83. min. na druhý gól Slinčákovi a o minútu išiel sám na brankára Prošovského. Lopta mu však nešťastne odskočila a došlo k vzájomnému stretu. „Brankár mi kolenom trafil bok a oblasť bedrového kĺbu na ľavej nohe. Navyše som nekoordinovane dopadol a pri páde som si pomliaždil bedrovú kosť. Najprv som si myslel, že išlo iba o vyrazený dych, snažil som sa to rozbehať. Tréner i lekár vraveli, že to nič nebude. Snažil som sa i hrať, no po príchode na ihrisko som rýchlo zistil, že ani neviem dostúpiť na ľavú nohu. Do zranenej nohy mi vystreľovala strašná bolesť. Potom som si už len sadol na ihrisko. Jednoducho to už ďalej nešlo. Aj preto ma vyniesli na nosidlách. Vyšetrenia ukázali, že nemám žiadne krvácanie do brucha. Všetky vnútorné orgány sú v poriadku. Bolo totiž podozrenie, či nemám zranené obličky alebo slezinu,“ vysvetlil 21-ročný útočník Mojmír Trebuňák.

 

MFK Košice B - MŠK Rimavská Sobota 2:0 (1:0)

Góly:1. Horodník, 83. Slinčák. Pred 310 divákmi rozhodovali Perašin – Jánošík, Ličko, ŽK: Benetka – Čertík.