Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

16. 09. 2014 o 16:25

Straty bodov nadávky neutlmia

autor: Pito
1487x čítanéPoltucet druholigových stretnutí a jeden pohárový zápas k tomu v jednom rade bez výhry. Taká je bilancia futbalistov Tatrana Prešov, ktorí sa ocitli aktuálne na takej pozícii v pelotóne, o akej sa im ani nesnívalo. Pesimisti si už začali šuškať, že ak to pôjde takto ďalej, tak zelenobielych neminie boj o záchranu. Netreba však maľovať čerta na stenu, však aj tréner Stanislav Varga pred sezónou hovoril o tom, že prvoradé je dostať sa do prvej šestky po úvodnej časti ročníka.

 Tiež vtedy dodal, že netreba hovoriť o nejakých konkrétnych zámeroch, ale treba sa sústrediť na každý nasledujúci duel. Akoby bol prorokom, lebo naozaj to momentálne vyzerá tak, že každý nastávajúci súboj je pre Šarišanov zlomový, kľúčový. Ten uplynulý proti lídrovi zo Zvolena zase nevyšiel a okrem toho znamenal aj obrat v názoroch kormidelníka. „Predtým som o hráčoch hovoril, že sú zakríknutí a nevedia predať to, čo ukazujú na tréningoch. Hlavne nie v domácom prostredí. Lenže ukazuje sa, že musím zmeniť prístup k chlapcom, ktorí  nedbajú na to, ako si počínať a to, čo si hovoríme na taktickej porade, neplnia,“ podotkol kouč, ktorý v náznakoch avizoval aj nejaké zmeny pred ďalším duelom. Zrejme mu už došla trpezlivosť a nepáči sa mu, že zverenci namiesto toho, aby hrali to, na čo majú, sa uchyľujú k niečomu inému, na čo ešte nedorástli.  Nuž, Stredoslováci sa mohli usmievať, lebo psychicky deklasovaní domáci ich nepribrzdili a tak bol namieste aj dobrý pocit na strane ich trénera Antona Jánoša, ktorý má k Prešovu blízky vzťah. Však tu kedysi pôsobil ako lodivod a Stanislav Varga patril tiež medzi jeho zverencov.

Hráči Tatrana sú  „rozbití“ a zdá sa , že nevedia, kde je sever. „Nemali sme prehnaný rešpekt pred súperom, však každý sa dá poraziť, ale zase nám to, žiaľ, nevyšlo. Chceli sme sa lepšie naladiť aj preto, aby sme odčinili smoliarsku prehru v Rimavskej Sobote a dokázali našim fanúšikom, že vieme zahrať lepšie a úspešnejšie. Žiaľ, znovu sa tešil súper,“ boli postrehy Lukáša Hrušku, ktorý tiež zostáva za očakávaním čo sa týka strelených gólov. „Do zápasu v Gemeri som nenastupoval v základnej zostave. Predtým som bol zranený a zostava je vždy vecou trénera. Dúfam však, že ako zaberie mužstvo, tak sa i ja v koncovke prebudím a začne mi to tam padať,“ pripomenul v minulej sezóne druhý najlepší strelec Tatrana. Aj on naznačil, že v domácom prostredí to Prešovčanom nejde a navyše sa im ani nehrá tak uvoľnene, ako by sa patrilo v prípade výhody vlastného ihriska. „ Náš fanúšik je veľmi kritický, náročný. No určite nám nepomáha, pokiaľ počujeme nadávky, oplzlé slová na našu adresu. Je však pravda aj to, že to nemáme  stále usporiadané v myšlienkach, no nesmieme sa dať deprimovať touto sériou, ale viac si musíme veriť a ukázať, čo naozaj dokážeme. Pravdaže, sme smutní z toho, že sa nám nedarí, lenže panika a rezignácia nikomu z nás neosoží. Prichodí nám zomknúť sa a konečne nájsť spôsob ako vyhrávať. Však na tréningoch nám to ide, drieme a burcujeme sa, len v zápase to potom vyzerá tak, ako keby sme sa ani nepripravovali,“ dodal Lukáš Hruška.