Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

20. 09. 2014 o 08:55

Keď je výhra zaslúžená, ale prehra nie

autor: redakcia
1765x čítanéŽe sa to vylučuje? No, vyznieť to tak môže, ale tí čo patrili k vyše dvojtisícovej návšteve moldavského štadióna tomu určite porozumeli. Tak totiž vyznela piatková predohrávka 9.kola DOXXbet ligy medzi FK Bodva a michalovským MFK.

Favorit zo Zemplína sa predstavil umnou, technickou a aj rýchlou hrou, no niekedy trochu doplnenou aj zbytočnými hereckými etudami. Možno to do registra futbalového umenia patrí a tak sa tomu zvlášť venovať nebudeme. Aj keď tým miestami domácich fanúšikov vytáčali, prispeli k elektrizujúcej atmosfére pod moldavskými žmurkajúcimi reflektormi. Zverenci Karola Kisela sa v predchádzajúcich dvoch kolách poriadne namlsali, veď získali šesť bodov a napli sieť súperov sedemkrát. "Chceli sme na tieto úspechy nadviazať aj keď sme si boli vedomí, že nás čaká jeden z najťažších súperov a možno hlavný favorit na postup vyššie. Pochopiteľne, chceli sme udrieť čím skôr, aby sme sa dostali do pohody. Kisov parádny pokus v 5. min. ešte krajším zákrokom vytesnil Kira na roh, no my sme si získali publikum, ktoré nás tlačilo do atakov až do konca zápasu. Myslím si, že sme ich nesklamali, len škoda, že sme ich nevyprevadili do domovov aj s nejakou výslužkou. Hoci aspoň s bodom. Bojovali sme oň na doraz do samého záveru. Neviem, či nám nebolo súdené vyrovnať, lebo príležitosti nato boli. Či už Kónya, keď nedosiahol na center A. Ribára po jeho excelentnom úniku cez Pereza alebo skvelá štandartka D. Ribára. Ten krátko po svojom príchode na trávnik však nechal vyniknúť hosťujúceho gólmana. Gól si zaslúžil i volej Petrička v páde v samom závere a tak ostal konečný stav 0:1  v platnosti práve po kapitánovom nešťastnom teči, ktorého trafila Kuncova tiež veľmi vydarená strela. To naozaj zamrzí. Ale máme na čom stavať a ja verím, že v tomto snažení neprestaneme," uzavrel odhodlane kouč FK Bodva.

Aby sme však neboli neobjektívni, ani Michalovčania nemuseli zostať pri jedinom gólovom zápise. Do siete sa žiadali hlavičky Streňa či De Marca, avšak skončili na brvne a sám osudový strelec Kunca mohol po návrate zo šatní tiež upravovať skóre, ale Nováka neprekabátil. A tak, hoci iba najchudobnejšie víťazstvo, predsa len chutilo priam sviatočne. "Bol to skvelý zápas v neskutočnej atmosfére. V Moldave to nebude mať ľahké nik," rozhovoril sa český kormidelník Michalovčanov František Šturma, keď sa predsa len trochu upokojil po oslavách priamo na ihrisku. Šumperského rodáka uchvátila nálada na štadióne i výkon jeho zverencov. "Uhájili sme tesný triumf. No verím, že o jeho oprávnenosti nepochybuje nik objektívny. Netvrdím, že sa to nemohlo zvrtnúť, ale chlapci si dávali pozor. Najmä, keď hrali bez vylúčeného Bayona a domáci neprestali dúfať aspoň v polovičný úspech. Divákov mali úplne na svojej strane. Videl som ich snaženie v oslabení proti Popradu, keď otáčali skóre, takže všetko jedno nám po červenej karte nebolo. Ale podarilo sa. Cením si každé dosiahnuté víťazstvo a aj toto považujem za dôležité. Ale či to má byť náznak na postup, to by som nechal tak. Do konca súťaže je ďaleko a takých kandidátov ako my sa ešte objaví. To nateraz nie je otázka dňa," nechcel prezradiť predsa len niečo z tajných plánov michalovského klubu tento 42-ročný kormidelník.

 

Moldava - Michalovce  0:1 (0:1)

Gól: 38. Kunca. ŽK: Mensah, Kražel, Petričko - Bayon, De Marco, Šimčák, Koscelník. ČK: 83. Bayon ( po 2. ŽK ). Rozhodoval Mastiš, 2 050 divákov.

RUDOLF RONDZIK