Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

22. 01. 2015 o 15:02

Jurko posilní V. Folkmar

autor: Jaroslav Glovičko
2604x čítanéVeľmi pestrý je pohľad do futbalového životopisu Romana Jurka, ktorý takmer dve desiatky rokov sa pohyboval na poli profifutbalu. S ním prebrázdil nielen slovenské kluby, ale mal aj možnosť ako chutí legionársky chlebík.

Po návrate domov sme ho už mohli sledovať na druholigových či treťoligových trávnikoch.  Priznal že futbalu venoval všetok svoj čas a nezanevrel na neho ani počas nepríjemného zranenia chrbtice. Aj keď málokto veril, že sa vráti na ihrisko, predsa len to dokázal. Patrí medzi víťazné typy, v pamäti fanúšikov sa zapísal ako veľký srdciar a dobrý strelec. Potvrdil to aj dvomi prvenstvami najlepšieho strelca tretej ligy. V ostatných sezónach mu to už tak nepadalo do súperových sieti, ale boli to dôležité góly, ktoré znamenali cenné víťazstvá. V polčase tohtoročnej sezóny sa rozhodol pre zmenu a poloprofesionálny futbal vymenil za amatérsky. Z druholigovej Moldavy odchádza do štvrtej ligy a v jarnej časti posilní celok Veľkého Folkmara. „Roky nezastavím a futbalu sa chcem naďalej venovať. Ako profi hráč v našej lige sa nie je ľahké uživiť, preto som hľadal inú cestu. Dostal som pracovnú ponuku s tým, že môžem zároveň hrávať štvrtú ligu. Nebolo času na dlhé zvažovanie a od minulého týždňa už so hráčom Veľkého Folkmara. Nejdem do úplne neznámeho prostredia, poznám hráčov a viacerí z nich pôsobili vo vyšších súťažiach. V tomto klube je aj stredné generácia aj najmladšia, teda je na čom stavať,“ rozhovoril sa Roman Jurko, ktorý v závere tohto mesiaca oslávi 32. narodeniny. Ako sme už spomenuli jeho futbalový životopis v sebe skrýva viaceré klubu, či už 1. FC Košice, ktoré ho bralo do svojich radov ako veľký talent, neskôr hral za Slovan Bratislava, Inter, Báč i Dunajskú Stredu. Potom si to namieril do druhej izraelskej ligy v roku 2006, v nasledujúcom hrával v tretej španielskej lige za UD Alzira, potom pôsobil na Cypre. Od roku 2008 sme ho už mohli sledovať na domácich trávnikoch v dresoch Moldavy, Bardejova či Lokomotívy Košice. „Futbal mi dal veľa, ale aj vzal, avšak neľutujem z toho ani sekundu. Vďaka dobrému rodinnému zázemiu a trpezlivosti mamky som mohol hrávať a tešiť sa z futbalu. Iste by z toho mal radosť aj otec, ktorý nás opustil v čase, keď by som ho najviac potreboval pri svojom futbalovom raste. Futbal ma stále bavil a baví, preto som sa rozhodol ho hrávať v amatérskych podmienkach. Bude to zmena, lebo opadne veľký tlak z toho že musíme ako celok dosahovať iba víťazstvá. V prvom rade si chceme zahrať dobrý futbal a potešiť divákov, veď hráme pre nich. Každé víťazstvo poteší a nebude rozhodujúce či víťazné góly budem strieľať ja, alebo spoluhráči,“ prezrádza nová posila štvrtoligistu. Priznal že v novom klube našiel rodinnú pohodu a už sa teší na majstrovské stretnutia. „Už skôr som mal možnosť sa stretnúť s hráčmi a teší ma, že si zahrám v jednom tíme s Mirom Sovičom. Mal som možnosť ho sledovať v zápasoch Ligy majstrov v Čermeli, počas ktorých som zberačom lôpt. Okrem neho je tu viac skúsených hráčov a verím, že spoločne dokážeme divákov potešiť hrou aj víťazstvami,“ dodal Roman Jurko.