Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

26. 03. 2015 o 09:38

Chlieb sa lámal v závere duelu

autor: Jaroslav Glovičko
2058x čítanéAj keď lídrovi štvrtej ligy Juh – FK Šaca nevyšiel domáci vstup do odvety na novom ihrisku v Krásnej, kde bude hrávať svoje stretnutia najlepšie, v druhom zápase na horúcej pôde ďalšieho ašpiranta na postup – Kalši, už bodoval naplno. Výsledok 3:0 v prospech hostí je presvedčivý, ale priebeh zápasu tomu nenasvedčoval.

Pred začiatkom odvetnej časti sa líder IV. ligy skupiny Juh – FK Šaca posilnil nielen hráčsky, ale aj v realizačnom tíme. Na trénerskú stoličku si zasadol Tomáš Danko a kader vystužil skúsenejší hráči z vyšších súťaží či už z Moldavy alebo V. Opátskeho. Zverenci trénera Tomáša Danko rozhodli o svojom víťazstve rozdielom triedy až v posledných desiatich minútach stretnutiach.  Skóre sa po prvý raz menilo v 80. minúte, keď sa presadil Jozef Kandráč, o šesť minút pridal druhý Rastislav Beličák a v 90-ej sa presadil Peter Palencar. Šesťbodový duel lepšie zvládol líder, ktorý si udržal pred druhým celkom v tabuľke V. Horešom 3 body. „Dosiahli sme cenné body a vyhrali jednu bitku, nie celú vojnu.  Do konca odvety nás iste čaká náročná a tŕnistá cesta. Ak ju zvládneme bude to odmena pre všetkých. Ako hráč, aj tréner som už zažil slastný pocit  z postupu a doprial by som to aj mojim zverencom,“ rozhovoril sa tréner Šace T. Danko. Podľa jeho slov nepovažuje za krok späť že druholigovej trénerskej stoličky si zasadol na štvrtoligovú. Rád ma výzvy a teraz pred jednou stojí, aby s mužstvom dokázal postúpiť do tretej ligy. „V prvom stretnutí sme nepodali očakávaný výkon, z našej strany to bolo skôr také zoznamovanie a súper nás mohol potrestať. Aj preto sme s bodom boli spokojní. Tentoraz sme boli pohyblivejší a potešil ma aj prístup hráčov. Kalša ma solídny káder a hráči sa len tak ľahko nechceli poddať. Trištvrtiny zápasu boli viac ako vyrovnaným celkom, preto sa domnievam, že veľa bodov v domácom prostredí nestratí. Víťazstvo teší, je doslova vydreté po kolektívnom výkone.  Očakával som že domáci budú hrať s veľkým nasadením, jednoducho, priamočiaro  a svojim dôrazom nám  robili problémy sa presadiť,“ povedal na margo súpera a víťazstva T. Danko. Po dvoch kolách si líder súťaže udržal čisté konto a pripísal si cenné štyri body do tabuľky. Polepšil si aj v tabuľke pravdy, keď domácu stratu dvoch bodov dokázal rýchlo vynahradiť. „Z môjho pohľadu môžeme byť z vykročenia do sezóny spokojní. Dosiahli sme maximum, lebo v prvom stretnutí sme si nezaslúžili vyhrať. Teší ma, že sme neinkasovali, a verím že Rišo Novák bude posilou do bránky. Máme dvoch vyrovnaných gólmanov, lebo aj Roman Petruška má svoje kvality. Ak by sme chceli byť maximalisti tak domáca remíza mrzí, ale na postupovej ceste nás čaká ešte veľa prekážok. Štyri body sa rátajú a ideme ďalej. Máme svoje rezervy, ktoré sa budeme snažiť priebežne  eliminovať.  Už v najbližšom stretnutí chceme body z vonku potvrdiť a napredovať,“  dodal T. Danko. V najbližšom kole líder IV. ligy hostí tretí celok peletónu Sobrance, ktoré delia iba tri body od prvej priečky. Aj preto má duel prívlastok šláger, v ktorom pôjde ako sa hovorí o šesť bodov. V nedeľu predpoludním sa teda môžeme v Krásnej tešiť za súboj dvojice celkov z čela tabuľky, v ktorom oba celku budú chcieť naplno bodovať.