Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

26. 04. 2015 o 16:33

Kto sa bude menej potkýnať, ten sa poteší

autor: Pito
1339x čítanéPrvá prehra v tomto roku v majstrovskom zápase. Také je zhrnutie vystúpenia druholigových futbalistov Prešova v Senci v 4. kole nadstavby. Po tom, čo Tatran zväčša vyhrával a iba dva razy remizoval v štyroch meraniach síl v základnej časti a v troch predošlých dueloch v prelínacej fáze, sa premiérovo ocitol na kolenách. Zmierlivý výsledok z predošlého merania síl doma so Skalicou tak vôbec neodčinil. Práve naopak.

 Hoci miernym papierovým favoritom bol vzhľadom na postavenie oboch súperov v tabuľke baráže celok z východu, predsa si uvedomoval, že proti zástupcovi od Seneckých jazier sa mu nezvykne veľmi dariť. „Hráči si však túto nepriaznivú skutočnosť vôbec neuvedomovali. Naopak, počas týždňa sa burcovali, motivovali na to, aby úspešne zvládli toto stretnutie. Po remíze so Skalicou boli smutní, mrzela ich a to bola záruka toho, že sa to pokúsia vynahradiť si stratu teraz. Žiaľ, nevyšlo to, lebo sme nemali dostatok športového šťastia na svojej strane,“ povzdychol si jeden z trénerov Šarišanov Ján Karaffa. Hostia boli spočiatku aktívni, mali niektoré šikovné záblesky, ale do vyloženej možnosti sa nedostali ani raz. Hoci sa vyskytli také situácie, ktoré sa mohli skončiť gólom.„V ostatnom čase je naším  problémom dostať sa do tutovky a tak tomu bolo i tentoraz. Počet stopercentných možností klesá aj keď hra nie je horšia ako v období, keď nám to išlo. Treba brať do úvahy hlavne to, že už nehráme základnú časť, v ktorej viacerí súperi z našej skupiny nedosahovali potrebné parametre. Tímy zo západnej skupiny, ktoré sa dostali do nadstavby, majú iné prednosti, sú kvalitné, silné, nebezpečné a viac nás preveria. Navyše máme mladý kolektív, ktorý zbiera skúsenosti a tak zavše riešenie situácií, ktoré by mohli byť zlomové, nie je optimálne.“ Po zmene strán prišlo rozhodnutie, Prešov inkasoval jediný zásah, ktorý – ako sa ukázalo neskôr – bol rozhodujúci. „My sme mali niekoľko štandardiek, nevyužili sme ich a domáci po rohovom kope predsa využili zmätky pred našou bránou a dosiahli na tri body. V závere sme však poriadne vystrašili súpera, dostali sme sa do šancí, ale vyrovnať nám nebolo súdené. Prichodí nám posvietiť si na zakončenie, aby sme vedeli byť údernejší aj pri minime možností.“ Tatran stratil na čelo pelotónu ďalšie body, ale to neznamená, že by to zabalil. Aj Ján Karaffa avizuje, že mužstvo urobí maximum pre obrat a po dvoch zápasoch po sebe bez výhry aj streleného gólu aby sa znovu dostalo k niekdajšej fazóne. „Máme na to schopnosti, aby sme sa znovu naštartovali, chytili priaznivý vietor a začali byť úspešnejší. Len sa na to treba zodpovedne hotovať. Pokiaľ najbližšie doma vyhráme, určite sa pohoda vráti do nášho tábora.“ Nuž, nadstavba ukrojila prvú tretinu z programu a ešte to môže byť zaujímavé. Ak však Šarišania naozaj mienia naháňať Skalicu i Michalovce, mali by sa podobného „luxusu“ vyvarovať. Lebo inak o postupujúcom môže byť rozhodnuté skôr, a nie až v závere ročníka. Pravda je však i to, že aj celky figurujúce v pelotóne pred Prešovom sa ešte môžu potknúť a nie iba raz. Kto zminimalizuje počet strát, ten sa bude tešiť.