Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

03. 05. 2015 o 20:08

Pribrzdiť ústup z ambicióznosti

autor: Pito
1335x čítanéTretí zápas po sebe nedokázali zvládnuť so stopercentným úlovkom druholigoví futbalisti Tatrana Prešov. Dva razy doma remizovali, raz vonku prehrali a strelili iba jeden gól. Pravdaže, s takouto chudobnou potenciou si nemôžu trúfať na také výsledky, aké ich sprevádzali skraja jari.

Prirodzene, nadstavba je o niečom  inom ako základná fáza ročníka. Naposledy doma proti Šali v úvode hostitelia podcenili aktivitu hostí a nielenže prehrávali, ale ich hra bola skôr nemastná neslaná. Neskôr síce šance prišli, ale zajaca za chvost chytať neradno. Ešteže sa podarilo zelenobielym vyrovnať. „Mali sme však dostatok šancí aj na výhru, ale pokiaľ sa nevložíme do hry na sto percent, tak sa nám to potom nemusí vyplatiť,“ naznačil isté ústupky z nasadenej kvality herného prejavu tréner Stanislav Varga. Hoci priznal, že mužstvo v tréningoch drie a ide na doraz, predsa v stretnutí to nebolo až také okaté. „Vyzerá to tak, že náš víťazný duch akosi opadol, je na ústupe. A to hlavne po remíze so Skalicou tiež na vlastnom ihrisku. V tom období sme ešte túžili po postupe, ale teraz je naša nádej na túto métu iba v rovine  teórie. Dokonca v ostatnom meraní síl v jeho závere sme pri väčšej smole mohli aj prehrať,“ dodal tréner Varga. Nuž, jeho zverenci možno aj tým, že nie sú už tak razantne naladení na trojbodové zápisy, nedokážu podľa potreby poslať loptu do siete ani z najvyloženejších možností. Nie sú naplno koncentrovaní a napríklad proti Šali trafili dva razy žrď a raz brvno. Hoci hráči tvrdili po predošlej remíze s lídrom zo Záhoria, že idú ďalej, nezdá sa, že si to celkom vzali k srdcu. „Musíme bojovať, drieť a sústreďovať sa na každý zápas rovnako zodpovedne,“ tvrdil pred časom jeden z členov kolektívu – obranca Peter Leško. „Podľa mňa každý duel je rovnako dôležitý bez ohľadu na to, ako sa kryštalizuje situácia v tabuľke a koľko bodov zaostávame za vedúcou dvojicou.“ Opäť sa ukazuje, že pokiaľ Tatran nejde do vedenia, stráca odvahu, je labilnejší, slabší v kolenách. Pokiaľ príde zásah súpera, je to ešte vypuklejšie. „Stále je pre nás výhodou, ak v úvodnej pasáži zápasu skórujeme, upokojíme sa a môžeme voľnejšie dýchať.“ Pravdaže, v nadstavbe sú rivali dôraznejší, nepoddajní, húževnatejší. „To sme zistili a je to veľký rozdiel medzi tým, čo sme absolvovali v dlhodobej časti a teraz. No práve preto ďalšie výzvy, ktoré sú pred nami, treba naplno zúročiť, lebo súťaž ešte nie je na konci a ešte sa dá mnohé získať,“ dodal Peter Leško. Podľa neho Prešov má na to, aby stále forsíroval ľúbivý a účelný futbal, ktorý prinášal neraz dobré výsledky. „Trošku sa v ostatnom čase odkláňa od náš šťastena, ale verím, že si ju zase svedomitosťou získame na svoju stranu. Už aj preto, aby sme nestratili priazeň divákov.“ Nuž, tých bude iste chodiť v ďalších kolách menej, lebo fanúšik si tiež uvedomil realitu a s postupom bude môcť kalkulovať najbližšie až azda v ďalšej sezóne.