Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

17. 05. 2015 o 19:05

Nevypustiť ani jeden zápas

autor: Pito
1396x čítanéHoci šanca Tatrana Prešov na postup z nadstavby v II. futbalovej lige je len v teoretickej polohe, predsa Šarišania v uplynulých dvoch vystúpeniach vonku dokázali, že nemienia absolvovať druhú časť baráže len tak ledabolo. Dokumentovali to najprv v Seredi svojím víťazstvom, ale tiež aj remízou v ostatnom meraní síl v Nitre.

 „Nie sme pod žiadnym tlakom, hráme v pohode a udržujeme sa v primeranej konštelácii, maximálnom nasadení a stále sme patrične herne sebavedomí,“konštatoval ofenzívny krajný stredopoliar Martin Dupkala. Práve  on bol v stretnutiach na západnom Slovensku pri chuti. Predtým v Seredi dva razy skóroval a pod Zoborom  zase trafil žrď. „Náš zámer je jasný – hrať dobre a zbierať body. A to bez ohľadu na to, ako si počínajú ostatní účastníci nadstavby. Nepozeráme sa na nikoho, zaujímame sa iba o svoje výkony. Určite zase mienime natiahnuť našu sériu bez prehry. Predtým sme toto ťaženie skončili porážkou v Senci, dúfame, že teraz už budeme stále iba bodovať,“ podotkol futbalista, ktorý finišuje so zavŕšením štúdia na lekárskej fakulte. Napriek tomu, že povinností  má neúrekom, predsa futbal nie je na vedľajšej koľaji.„Snažím sa to skĺbiť k obojstrannej spokojnosti. Náročné šprtanie skrípt si kompenzujem futbalom a vlastne využívam každú voľnú chvíľu na to, aby som sa úspešne pripravil na záverečné skúšky.“ Nuž, v ostatných dvoch kolách absolvovali východniari dlhé trasy, takže aj Dupkala mal dosť času aj na prípravu na štátnice.

 Naposledy v Nitre absolvovali zverenci trénera Stanislava Vargu naozaj nevšedný duel. Už na začiatku prehrávali a navyše o pár minút neskôr bol vylúčený P. Leško.  Hostí to však nepoložilo, naopak, ešte viac sa zomkli a pokračovali vo svojej aktívnej a útočnej hre. Neraz popreháňali i vystrašili Nitranov a iba pár centimetrov chýbalo práve Dupkalovi, aby vyrovnal už do prestávky. Čo nevyšlo jemu, to sa podarilo tesne pred koncom Šafrankovi, ktorý stanovil konečný výsledok. Ukázalo sa, že aj  oslabený tím môže zohrať kvalitný duel a nemusí sa stiahnuť do defenzívy. Šancí mali totiž hostia dosť, no treba spomenúť aj to, že aj Nitrania neraz poriadne podkúrili Prešovu. Lenže brankár Talian sa činil a bol naozajstnou oporu svojho tímu. „Vždy sa snažím prispieť k úspešnosti kolektívu. Mojou úlohou je hlavne pripravovať šance, ale pokiaľ sa naskytne možnosť, zakončením nepohrdnem. Pokiaľ ide o riziko, že zápas nedopadne podľa predstáv, na to nikto z nás nepomýšľa. Za žiadneho stavu. Stále sme naladení na to, aby sme obstáli.“  Aj M. Dupkala priznal, že nadstavba je o ničom  inom ako základná časť súťaže, kde boli aj očividne slabší súperi. Teraz je každý duel náročný, súperi vyspelejší po každej stránke. „Veľakrát je to však o tom, ako naložíme s možnosťami, do ktorých sa dostaneme, lebo našou hrou si vieme príležitosti vypracovať. Predtým to niekedy zahaprovalo, na čo sme trošku aj doplatili, ale už sme zase presnejší a premieta sa to do výsledkov. Teší nás, že sme vyslali jasne signál našim priaznivcom, že bojujeme ďalej bez ohľadu na bodové manko na vedúcu dvojicu a nevypúšťame žiadny zápas,“ dodal hráč, ktorý sa pri zakončení spolieha na svoju ľavačku, ale  ešte viac na to, že správna partia a súdržný kolektív sú zárukou kvality .