23. 04. 2012 o 18:31

Plný počet bodov

autor: Mikuláš Novický
1574x čítané

Tri víťazstvá, v troch jarných kolách, skóre 9:2 a druhá priečka v treťoligovej tabuľke to je súčasná vizitka starších dorastencov MFK Slovan Sabinov.

Jeseň zakončili v Košiciach prehrou rozdielom triedy. Jar ich ale našla, ako sa zdá, v dobrej forme. V troch úvodných kolách ešte neokúsili trpkosť prehry a vyšplhali sa na 2. priečku tabuľky s jednobodovou stratou na vedúcu Čaňu. V 18. kole hostili súpera opäť z Košíc, tentoraz z Košickej Novej Vsi. Súboje s týmto súperom boli vždy vyrovnané a inak to nebolo ani tentoraz. Hostia sa ujali vedenia v polovici polčasu, no domáci stihli ešte pred prestávkou vyrovnať. V druhom polčase sa hra domácich zlepšila, ale rozhodujúci gól, nie a nie prísť. Nakoniec sa dvanásť minút pred koncom presadili po peknej hlavičke Karabinoš.

MFK Slovan Sabinov – FK Košická Nová Ves SD 2:1 (1 : 1)

Góly: 35. Tomáško, 78. Karabinoš – 27. Lengyel, ŽK: Bačo. Pred 30 divákmi rozhodoval Ištoňa.

Sabinov: Huba – Karaffa, P. Dedina, Kandra, Ďaďovský (59. Gáll) – Smetana, A. Beliš (64. Marton), Karabinoš, Kolpák – Želinský (87. Andreánsky), Tomáško

Košická Nová Ves: Ihnát – Lengyel, Cibere, Bodrucký, Hudák – Nagy – Tkáč (54. Klima), Molčan, Jakab, Havran – Bačo, Lacuška

Miroslav Tomáško st. (tréner Sabinova): „V dnešnom stretnutí sme mali zdatného súpera, a aj napriek tomu, že som chlapcov upozorňoval, aby neprecenili šestnásťbodový rozdiel, nestalo sa tak. Súper začal lepšie, zatlačil nás, čo vyústilo do jeho vedúceho gólu. V prestávke po dôraznom napomenutí hráčov sme začali druhé dejstvo lepšie. Kombinačne sme súpera prevýšili, ale v koncovke sme sa trápili. Vyložené šance, aké mal Tomáško, Želinský a ďalší sa musia premieňať na každej úrovni a za každého stavu. Mužom zápasu bol dnes Karabinoš, ktorý aj napriek zraneniu z úvodu stretnutia hral so sebazaprením. Asistoval pri prvom góle a druhý rozhodujúci sám strelil.“

Miroslav Eperješi (tréner Koš. N. Vsi): „Stretnutie malo veľmi dobrú kvalitu z oboch strán. Myslím si, že by sme si zaslúžili remízu, ale po našom vedení domáci dokázali vyrovnať po chybe brankára a strelili aj ďalší gól.“

V súboji mladších dorastencov domáci chlapci o svojom jednoznačnom víťazstve rozhodli v druhej polovici prvého polčasu. Hostia síce dokázali kontrovať, po vedúcom zásahu domácich, ale na ďalšie dva presné zásahy už neodpovedali. V druhej polovici stretnutia domáci pridali ešte dva góly, pričom Kočiš dosiahol hetrik.

MFK Slovan Sabinov – FK Košická Nová Ves MD 5:1 (3:1)

Góly: 8., 22. a 77. Kočiš, 25. Demo, 79. Kropiľák – 11. Stanek, ŽK: Bartko.

Sabinov: Matija – Cárik Daniel, Zubrický (41. Tupta), Lehotský, M. Dedina - P. Molčan, M. Molčan, Kočiš, Semaník – Demo, J. Kropiľák

Košická Nová Ves: Šinkuľák – Ležák, Murajda, Kaš (41. Čapo), Ivan – Stanek, Klimko, Pačinda, Bartko (66. Juhás) – Leško, Pluščák

Peter Molčan (tréner Sabinova): „K dispozícii som mal iba dvanásť hráčov, ktorí sú zdraví. Nastúpili sme preto opäť v inom zložení, no napriek tomu sme mali v prvom polčas dostatok šancí a ujali sme sa vedenia. Po chybe v obrane hostia vyrovnali. Moji zverenci však po pekných kombinačných akciách, ešte pred prestávkou, dva krát skórovali. Blysol sa strelec hetriku Kočiš, ktorý dva krát skóroval hlavou. Víťazstvo sme zavŕšili gólom, keď súper hral vabank a brankár chyboval. Celkovo sme hrali dobre, no mrzia ma nevyužité šance!"