24. 04. 2012 o 11:50

Sninčania s michalovskou rezervou

autor: Marián Škuba
1514x čítané

V tretej lige dorastu privítali Sninčania rovesníkov michalovskej rezervy. Výsledkom sa nemôžu chváliť najmä starší, lebo oba celky delili pred zápasom iba tri body. Víkendové voľno v prvej lige dorastu malo dopad pod Sninským kameňom, pričom domácich vysoko porazili v michalovských farbách aj ich bývalí spoluhráči. Mladší mali blízko k bodu. Viedli, po prestávke súper vyrovnal, ale desať minút pred koncom využil chybu sninskej obrany, čím sa naplnili papierové predpoklady, keďže siedmy hostil v tabuľke druhého.

STARŠÍ: MFK Snina - Michalovce B 0:5 (0:2). Podľa priebehu hry pre domácich krutá prehra, pričom ju možno pomenovať aj tak, že Sninčanov porazili Sninčania (v michalovských farbách: Kira - J. Štofík 2 góly, Sochanič). Hostia prišli posilnení o hráčov prvoligového áčka, kým domáci sa boria s maródkou, ďalší traja futbalisti sú u mužov (Drančák, Budi, Štofík). Za stavu 0:2 postupoval Čop sám na bránu súpera, ale tutovku nevyužil. Na keby sa však futbal nehrá... Súper bol futbalovejší, vyhral zaslúžene.

Góly: Štofík 2, Mikovčík, Gomboš, Koscelník. MFK Snina: Kopťár - Magur, Krupa, Prokop, Kapraľ - Pavlisko, Drančák, Kepič, Bindzár - Čop, Besehanič (Štofira). Tréner: Daniel Drančák.

MLADŠÍ: MFK Snina - Michalovce B 1:2 (1:0). Podporu vetra mali do prestávky Sninčania, ale využitie bolo slabé, striel na michalovskú bránu bolo málo. V 30. min. po centri Lazoríka na Holovku hostia faulovali a Gašpar sa z bieleho bodu nemýlil. Po obrátke mal vietor v chrbte súper a v 55. min. prišlo z 20 metrov aj vyrovnanie. Domáci sa mohli tešiť po prieniku Jana, nestalo sa a v 70. min. hostia využili chybu sninskej obrany a výsledok otočili.

Gól: Gašpar (11 m) – Ilinjo, Andrejko. MFK Snina: Kapraľ - Sentelik, Gašpar, Mandzák, Lazenga - Jaško, Lazorík, Jano, Matus - Holovka, Leitner (Čopák, Budi, Mihaľo). Tréner: Pavol Diňa.