Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

20. 07. 2015 o 13:57

Konkurz na kanoniera stále trvá

autor: Pito
1326x čítanéZ doterajších šiestich zápasov v rámci letnej prípravy druholigisti Tatrana Prešov len raz prehrali. Do začiatku nového ročníka majú odohrať ešte dve stretnutia, v ktorých pôjde už o doladenie herného prejavu a hlavne vycibrenie streleckej mušky.

 V tejto činnosti totiž stále pretrvávajú problémy, ktoré  brzdili herný rozlet zelenobielych aj v uplynulom súťažnom ročníku. Akurát naposledy proti Popradu Šarišania si trošku poopravili bilanciu, ale tréner Stanislav Varga i tak nepreháňa poznatky z tohto obdobia. Skôr sa orientuje na to, čo bude po štarte zápolení. „Samozrejme, každý dobrý výsledok poteší, je balzamom na psychiku a ukazuje hráčom, že sa oddá makať naplno. Na druhej strane nemožno si namýšľať, že pokiaľ výsledky z prípravy budú úspešné, tak také bude aj súťažné počínanie si. Na druhej strane neradno zalamovať rukami ani po tom, čo sa prihodia porážky. Prehry majú totiž v tejto etape formovania celku ešte väčší význam než úspešné výsledky, lebo poukazujú na nedostatky a nútia hráčov, aby na seba ešte viac pracovali.“ Kouč zelenobielych naznačil, že v každom zápase si jeho zverenci vedeli vypracovať dostatok možností, ale viaceré aj trestuhodne spálili. „Je to stále naša slabina, hoci v daktorých momentoch sme naznačili nejaké zlepšenie.“ Zostava Tatran sa v prípravných meraniach síl pravidelne obmieňa, tréneri hľadajú možnosti na obsadenie postov a skúšajú aj obmenu herného štýlu. Postupne sa zapájajú do diania aj ďalší ráči, ktorým to nedovolili dosiaľ zdravotné alebo aj iné povinnosti. Takže v previerkach sa objavil už aj Lipták, ktorý bol maródom, či Benes. „Musíme variovať rozostavenie, zostavu, lebo vieme, že sa môžu prihodiť mnohé komplikácie a potom netreba byť zaskočeným. Vlani sme sa o tom rukolapne presvedčili.“  Prirodzene, Prešovčania musia čeliť aj zmenám na súpiske, ktoré sa stále dejú. „Preto dostávajú priestor všetci, ktorí sú poruke. Snažíme sa záťaž rovnomerne rozložiť, aby si každý schuti zahral. Takto čelíme aj prípadným stratám hráčov, aby sme mali súcich ďalších adeptov, ktorí zaskočia.“ Na brankárskom poste sú k dispozícii štyria jednotlivci – Talian, Ferenc, Barát a Harničár. Po hostovačke sa vrátil do tímu  Poremba a S. Varga na margo výkonnosti tohto zverenca riekol: „Je vidno, že pôsobil v druhej lige, pobyt v Gemeri mu pomohol.„ Prešovčania sa snažia aj o to, aby legionár Tubonemi zostal a to aj preto, že nevedno, či si udržia útočníka Šafranka, o služby ktorého prejavilo záujem viac klubov nielen zo Slovenska, ale aj z cudziny  a navyše Ivanko-Macej je viac než jednou nohou už v Bardejove. „Radi by sme našli dobrého strelca, takého, ktorý by vedel dať cez tridsať gólov, ale vieme, že je to priam nemožné.  Preto musíme žmýkať z chlapcov, ktorých máme, maximum a dúfať, že sa v koncovke viacerí uchytia. Pokiaľ ide o záujem iných o našich chlapcov, je to dôkazom dobrej práce v našom klube, ale zase by sme neboli radi, keby sa narušili naše zámery. Určite však je normálne, pokiaľ chlapci túžia po lepšej súťaži a iných podmienkach,“ dodal Stanislav Varga.