Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

21. 07. 2015 o 16:18

Bardejovskí legionári

autor: Peter Cingel
1948x čítanéDnes je už samozrejmosťou, že nielen v mužstvách najvyššej súťaže, ale aj v tých nižších pôsobí celý rad zahraničných legionárov.

V druholigovom Bardejove  v minulej sezóne hrali štyria a vyzerá to tak, že v novom ligovom ročníku ich bude rovnaký počet. Najdlhšie je v Partizáne Poliak Szymon Gruca. Šikovný stredopoliar si získal dôveru trénerov i popularitu medzi fanúšikmi. V minulej sezóne odohral 24 zápasov (1179 minút) dal 3 góly a dvakrát videl žltú kartu.V závere ligového ročníka ho zastavilo zranenie. Po slovensky rozumie veľmi dobre a tak jeho komunikácia s realizačným tímom je bezproblémová.

Francúz Luic Gulvic Gagnon bol cez zimu už jednou nohou v prvoligovej Žiline. Nakoniec k dohode nedošlo a Luic dohral sezónu v Bardejove. V lete si hľadal angažmá aj doma vo Francúzku, ani to však nepodarilo a tak sa minulý týždeň zapojil do letnej prípravy Partizána. Luic rozpráva po francúzky a anglicky. Ani to však nie je problém a so spoluhráčmi i trénermi sa dohodne. Nastúpil v 25 zápasoch (2049 minút), dal 6 gólov a videl 10 žltých a jednu červenú kartu.

Srb Marko Milunovič prišiel do Bardejova až počas zimnej prestávky. Dôrazný útočník, ktorý predtým pôsobil na Slovensku i u našich západných susedov, si chvíľu hľadal miesto v mužstve a presadzoval sa ťažšie. V závere sezóny sa však už prepracoval do zostavy Partizána  a prípravné zápasy ukazujú, že Marko by v základe chýbať nemal. Rečová bariéra neexistuje. Marko Milunovič rozpráva perfektne po česky. Na jar odohral 16 zápasov (1117 minút) dal 6 gólov  a raz videl žltú kartu.

Benjamínkom medzi legionármi je Ukrajinec Olexandr Oliinyk. Ten nastupoval za ligový dorast a v A-mužstve sa predstavil len raz. Talentovaný stredopoliar však má všetky predpoklady na to, aby sa v áčku presadil a tréneri s ním do budúcnosti rátajú.