Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

27. 07. 2015 o 14:08

Rád prijíma každú výzvu

autor: Pito
1571x čítanéTento týždeň majú druholigisti ešte na to, aby sa zmobilizovali, utriasli svoje rady a naštelovali formu tak, aby im vyšla čo najlepšie pri vstupe do nového ročníka. Niekde však ešte musia vyriešiť niekoľko otáznikov súvisiacich s formovaním kádra. Týka sa to aj Tatrana Prešov.

Niektorým hráčom vypršali zmluvy a hoci pôvodne boli informácie aj od vedenia klubu, že všetci hráči prejavili záujem zotrvať v zelenobielom drese, vyzerá to tak, že to celkom nekorešponduje s tým, čo sa deje v tábore Šarišanov. Preč sa vybral Ivanko-Macej aj Kačala, Hirka či Kamenčík a nie je isté, či ich nebudú nasledovať ešte nejakí jednotlivci. Predtým sa hovorilo o tom, že vážnym kandidátom na zmenu dresu je útočník Pavol Šafranko, ktorého forma na jar vyletela strmo nahor.  Zatiaľ však zakončovateľ tímu zostáva v Prešove.„Príprava je vždy vyčerpávajúca záležitosť, tohto roku o to viac, že boli značné horúčavy. Doplatil som i ja na to úpalom a potom aj žalúdočnými problémami, ktoré ma na pár dní vyradili z tréningového procesu. Musím si preto dávať pozor na páľavy, chrániť sa pred nimi,“ rozhovoril sa talentovaný hrotový hráč, ktorý má platný kontrakt ešte na jeden rok. Opáčili sme ho otázkou, či je pravda to, čo sa šušká, že sa ocitol v hľadáčiku viacerých záujemcov, zástupcov z najvyššej súťaže? „Nuž, je to tak, pokiaľ mám presné informácie, tak vážny záujem o moje služby prejavili tri kluby – z Česka, Poľska aj zo Slovenska. Išlo všetko o tímy z elitných zápolení.“ Lenže Tatran Šafranka nechce pustiť.„Dozvedel som sa, že majiteľ klubu si ma vysoko cení a prekvapilo, o akú sumu ide. Zrejme mu záleží na tom, aby som odvádzal služby ešte v tomto klube“  Pred rokom odišli skúsení hráči, lebo sa scvrkli prostriedky na futbal a lepšie zarábajúci hráči nepristali na nové podmienky . Lenže aj teraz to nie je žiadna sláva. „Nie je to nič mimoriadne.“ Nuž, peňazí niet navyše a hráči majú možnosť, aby odišli, pokiaľ sa im skončili staré zmluvy, alebo pokračovali, ak majú platný kontrakt. „Pravdaže, každý sa obzerá po lepšom, po kvalitnejšej súťaži, iných podmienkach. Možno bude aj taká alternatíva, že pokiaľ sa ozve niekto ďalší, o čom mám informácie, tak by nezaplatil toľko, koľko chce Prešov, ale menej s tým, že potom by Tatran dostal za mňa príslušné percentá pri ďalšom  predaji.“ Pokiaľ to však  nevyjde, Šafranko nebude z toho otrávený, ale sústredí sa na svoju prácu, za ktorú dostáva plácu. „Som v Tatrane niekoľko rokov, od dorastu a mal som možnosť nabrať nesmierne veľa poznatkov. Tento klub mi prirástol k srdcu, ale niektoré veci nie sú také, aké by mali byť. To sa mi prestáva páčiť, akým smerom sa to uberá. Podľa mňa je to, čo sa týka podmienok na fungovanie, horšie ako pred rokom  a preto klobúk dolu pred všetkými, trénermi a ostatnými pracovníkmi, ktorí idú na sto percent.“ Prešovský hráč je pripravený čeliť novej výzve bez ohľadu na to či zostane alebo nakoniec odíde. Koniec koncov aj tak je to zrejme len otázka času, možno mesiacov, možno roka. „Chcem si udržať výkonnosť, aby som bol zaujímavý aj  pre reprezentáciu a potrebujem na sebe makať,. Preto mi je jedno, či som v Tatrane alebo hocikde inde. To, čo treba, nikto za mňa neurobí,“ dodal Pavol Šafranko.