Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

16. 08. 2015 o 11:50

Trojbodové úlovky doma nie sú zatiaľ súdené

autor: Pito
1491x čítanéNiekedy je futbalový zápas naozaj vratký a podchvíľou sa jedno i druhé mužstvo ocitne na šikmej ploche. To si uvedomili po uplynulom vystúpení i aktéri v Prešove, kde domáci Tatran hostil Liptovský Mikuláš v boji o druholigové body. V čase, keď v prvom polčase hostia získali jednogólový náskok, nebolo domácim všetko jedno, ale postupne mali zase stále viac dôvodov na to, aby si tĺkli hlavy o stenu, že nevyhrali.

Títo súperi začali nový ročník v solídnom vydaní. Dosiaľ ešte neprehrali, pred vzájomnou konfrontáciou neinkasovali ani gól. Do diania aktívnejšie vstúpili zelenobieli, lenže stačila malá nekoncentrovanosť vzadu a razom sa všetko zvrtlo. Na koňa sa dostali Liptáci. „Mali sme i šťastie, že sme nedostali ďalšie góly aj pričinením Jožka Taliana, lebo hostia si vypracovali dve tutovky, ktoré zaváňali veľkým nebezpečenstvom pre našu bránu,“ riekol tréner domácich Stanislav Varga. Hoci jeho zverenci nezískali znovu tri body v domácom prostredí – podobne ako v prvom  vystúpení ročníka proti Lokomotíve Košice – predsa nemal dôvod na kritiku hráčov. „Po tom, čo sme vyrovnali, sme držali opraty pevne v rukách. Svojím herným štýlom, ktorý je náročný na kondíciu, sme sa vedeli presadiť, lenže zase nám futbal ukázal aj druhú tvár, lebo v závere sme zahodili tutovky, trafili znovu – rovnako ako proti železničiarom – iba žrď. A tak doslova iba kúštiček nám chýbal k tomu, aby sme sa radovali napokon predsa my.“ Kormidelník si povzdychol, že Prešovčania vedia urobiť z každého brankára súpera hviezdu, rozchytajú ho. „Keby tu boli manažéri z iných klubov, iste by ochrancu svätyne hostí okamžite brali,“ podotkol trefne. Pred rokom L. Mikuláš triumfoval na pôde Tatrana rozdielom triedy, v odvete však zase v Liptove dominovali východniari. Teraz každý chvíľku ťahal pílku, hoci dlhšie tak činili hostitelia, ktorých však inkasovaný gól naozaj poriadne vykoľajil. „Škoda, že sme to nezúročili na ďalší zásah. Potom však jednoznačne kraľovali domáci, my sme druhý polčas len makali, dreli a bojovali, no prevaha bola na strane súpera,“ uviedol tréner hostí Juraj Sabol. Mimochodom, je to tiež Prešovčan v službách MFK Tatran a k tomu, že v kádri má viacerých odchovancov zo Šariša, odpovedal s úsmevom, že keby pochádzal zo Žiliny, iste by si stiahol viac zverencov odtiaľ. „Ktorých hráčov poznám, po tých siaham.“ Mladý lodivod L. Mikuláša pripomenul, že od začiatku sezóny jeho tím skôr bojovnosťou získava body, no nebol spokojný s tým, ako striedajúci hráči nezapadli do výkonu a neznamenali žiadne oživenie, pribrzdenie náporu hostiteľov. „Nebolo to o kondícii, hoci sa mohlo zdať, že nás súper prevalcoval.“ Nuž, účel svätil prostriedky a neraz hostia zdržiavali, ležali na zemi v akože bolestiach, aby  otupili tlak rivala. I tak ale Prešov mal na to, aby vyhral. „Nemali sme toľko šťastia, hoci sme veľmi chceli a mali na to kvalitou i hrou,“ dodal S. Varga. Vyzerá to tak, že zatiaľ domáce prostredie Tatranu nesedí, ale či ide len o náhodu a zhodu okolností, to sa ukáže už najbližšie, keď Prešovčania hrajú znovu na svojom štadióne proti silnému Zvolenu.