Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

02. 05. 2012 o 18:24

„Kubašania“ nestačili v derby na Hranovnicu

autor: riso
1433x čítanéParádnym výkonom sa prezentovali hráči Hranovnice v domácom derby stretnutí V. ligy Podtatranskej proti Spišskému Bystrému.

Svojho geografického suseda nešetrili, hoci práve on bol papierovým favoritom tohto duelu. „Kubašania“ išli už v 2. minúte do vedenia, no s veľkým oduševnením hrajúci domáci v prvom polčase vyrovnali a po obrátke strhli víťazstvo na svoju stranu. Po zmene strán zasiahol do hry aj hrajúci tréner domáceho mužstva Jaroslav Kaprál. „Je to pre nás veľmi cenné víťazstvo. Pred zápasom sme mali problém so zostavou, lebo máme veľa zranených hráčov. Bol to veľmi ťažký zápas,“ uviedol J. Kaprál. S motiváciou svojich hráčov však nemal absolútne žiaden problém, keďže hrať proti „Kubachom“ je pre každého z nich dostatočne motivujúce.

„Tento zápas je sám o sebe špecifický. Pre túto kotlinu je to ako keď hrá Real Madrid proti Barcelone. Opäť sa potvrdilo, že tieto derby sú nevyspytateľné. Favoritom síce boli hostia, no na konci duelu sme sa smiali my. A to napriek tomu, že sme po hrubej chybe inkasovali už v 2. minúte. Potom sme ale súpera pritlačili a skóre otočili,“ poznamenal J. Kaprál. Víťazný gól Hranovnice zaznamenal Michal Palguta, ktorý sa do tímu vrátil z Kežmarku. „Vrátil sa z hosťovania a po dlhšej dobe je to jeho prvý gól za Hranovnicu, takže určite ho to bude niečo stáť v kabíne,“ dodal J. Kaprál.