Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

04. 05. 2012 o 19:09

V nedeľu veľké derby v Krompachoch

autor: Patrik Petruška
1650x čítanéNajväčší šláger 24. kola IV. ligy Juh z pohľadu zástupcov Spiša sa hrá v Krompachoch. Tam pricestujú v nedeľu Rudňany. Pred jarnou časťou to boli dva spišské kluby, ktoré mali od seba tabuľkovo veľmi ďaleko. Kým Krompašania ťahali sériu dobrých zápasov, Rudnianci po dobrom vstupe až tak veľa bodov nezískali.

Krompašania sa po ťažkej jeseni v zime pozviechali a odlepili sa od dna tabuľky. U Rudniancov bola situácia opačná. Náladu ako tak vylepšilo posledné stretnutie s Popročom, ktoré vyhrali 1:0, gólom v poslednej minúte.

"Bol to dôležitý zápas hlavne z psychiky. Všetci sme si uvedomovali, že v prípade prehry by sme sa poriadne namočili do bojov o záchranu. Navyše našou zostavou dosť premiešali zranenia, karty a odchody hráčov za prácou. Aj víťazstvo tesne pre záverečným hvizdom sa počíta. A to ešte musím povedať, že hostia mali v závere veľké gólové šance. Platilo staré známe – nedáš, dostaneš,“ opísal domáce stretnutie s Popročom Michal Baluch, ktorý tiež patril do kategórie hráčov, ktorý tento duel sledovali len z tribúny. Nebol vykartičkovaný, ale trápilo ho zranenie.

Medzi Krompachmi a Rudňanmi je vklinená Rožňava, rozdiel je minimálny – štvorbodový. Krompašania si sú vedomí dôležitosti zápasu.

„Po zlej jeseni sa situácie v klube aj v A-mužstve zlepšuje. Máme za sebou niekoľko dobrých zápasov, ale nemôžeme sa uspokojiť. Teraz nás čaká veľmi ťažký súper z Rudnian. Potrebujeme body ako soľ, ale toho si je vedomí aj náš nedeľňajší súper,“ povedal predseda klubu Pokrok Krompachy František Jochman.