Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

13. 12. 2015 o 15:23

Predtým museli, teraz chcú

autor: Pito
1465x čítanéV minulej sezóne to bolo na hrane a nebyť náhodných priaznivých okolností, dopadlo by to smutne. Prešlo pár mesiacov a futbalisti Bardejova-Dlhej Lúky sa pohybovali v jeseni nielenže na opačnom póle tabuľky, ale dokonca udávali tón a zaslúžene zimujú na prvom mieste v piatoligových zápoleniach v skupine Šarišskej.

„Nemyslíme na postup, hoci sa o tom veľa hovorí. Ideme od zápasu k zápasu,“riekol na margo ambícií tréner Juraj Čobej. Na otázku, či je maximálne spokojný po prvej fáze ročníka, odpovedal uvážlivo, že nejaké body mohli mať zverenci ešte k dobru, keby lepšie zvládli merania síl so Starou Ľubovňou, keď  iba remizovali, a v Demjate. „Mali sme  tam čisté šance, ale nedáš-dostaneš, inkasovali sme a utrpeli jedinú porážku v jeseni.“  I tak však bilancia lídra je pozoruhodná, lebo iba v troch dueloch nevyhral a inkasoval suverénne najmenej gólov. Z tohto dôvodu oprávnene je kouč, ktorý je pri kormidle tohto tímu niekoľko rokov, hrdý na svojich zverencov.  Zdá sa však, akoby lodivod brzdil prehnaný optimizmus, na čo má tiež svoje vysvetlenie. „Táto súťaž je sviatočná. Jeden týždeň som mal dvadsaťpäť hráčov pokope, na ďalší som však naháňal chlapcov, aby nás bolo vôbec jedenásť.  A to napriek tomu, že káder sme mali široký.  I na tréningoch to tak bolo, počet hráčov bol veľmi kolísavý, predsa len pracovné povinnosti zaviali niektorých do Nemecka či Rakúska a tak niektorí odohrali iba časť duelov. Potom chýbali a tak celkove situácia v kádri nebola stabilizovaná.“ Najvýraznejšou posilou v TJ Slovan bol brankár Molčan, ktorý podľa J. Čobeja má stále druholigové parametre  a vychytal niekoľko duelov. Ešte skôr sa súpiska obohatila o niektorých kvalitných jednotlivcov (bratia Vilčekovci, Jurčišin, Surgent). „Na jar sa len zohrávali a veľa bodov sme stratili aj pričinením nedostatkom športového šťastia. Mančaft zostal pokope, bol viac zohratý, viac si veril a z toho teraz ťažil. Na jar sme museli, teraz chceme a v tom je podstatný rozdiel.“ Kolektív Bardejova-Dlhej Lúky prevyšoval súperov v hernej kvalite. „Nemyslím si, že by sme súperov valcovali, ale ťažili sme zo skúseností zrelých jednotlivcov a ich symbiózy s mladými. Dlho sme dokázali držať loptu pod kontrolou a protivníkov sme doslova uštvali.“ Takže to bola akási obdoba španielskeho futbalu? „Nehovorím, že sme si počínali ako Barcelončania, ale po strate lopty sme okamžite všetci desiati  napádali a do piatich sekúnd sme mali loptu znovu vo svojej moci a hrali sme si znovu svoje. Malo to výhodu, že chlapci sa toľko nenabehali.“ Podľa trénera vedúceho tímu viaceré zápasy boli vydarené, nechcel však konkretizovať dajaký duel, ktorý by prevyšoval iné, lebo každý konkurent bol špecifický.„Určite Záhradné urobilo najsilnejší dojem, má stabilizovaný káder, ktorý je viac rokov pokope. Keby sme boli druhí za ním, nič by sa nestalo. Ak nepočítame náš tím, tak ide o najkvalitnejší kolektív v súťaži.“ J. Čobej sa spoliehal na silu partie, kolektívny duch,  nie jednotlivcov, lebo vie, že to je najdôležitejšie, pokiaľ má mužstvo niečo uhrať. I napriek niektorým korektúram v zostave TJ Slovan určite prekvapil svojou suverénnou jazdou a priaznivci veria, že niečo podobné sa bude opakovať i na jar, hoci druhá časť ročníka je obvykle náročnejšia než prvá.