Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

20. 12. 2015 o 14:55

So štandardkami súperov si neraz nevedeli rady

autor: Pito
1645x čítanéI keď spravidla sú regionálne futbalové súťaže dosť „natrieskané“ v strede pelotónu, predsa len ľahšie sa bude cez zimu dýchať tým, ktorí skončili v prvej polovici štartovného poľa a navyše v plusovej bilancii v tabuľke pravdy. To si uvedomujú aj v FC Pivovar Šariš Veľký Šariš v piatoligových zápoleniach v skupine Šarišskej.

 V tomto tíme sa po odmlke ukázal znovu tréner  Martin Bystroň  a keďže väčšinu zverencov poznal a oni jeho, nebolo treba žiadny čas na vzájomné oťukávanie a hráči okamžite naskočili na ten systém, ktorý si predsavzal raziť. „Náš cieľ bol skončiť v polovici pelotónu, čo sme splnili a tak sme spokojní,“ rozhovoril sa kormidelník Veľkošarišanov. Je zaujímavé, že tento celok uhral iba jednu remízu a čo bolo paradoxné, zrodila sa v domácom derby s Malým Šarišom. Kormidelník však upozornil na to, že ho viac škrelo to, že kolektív väčšinu gólov inkasoval po štandardných situáciách. „Nebyť tohto restu, iste by bolo naše skóre ešte lepšie. Pokiaľ ma pamäť neklame, tak z hry sme inkasovali iba nejakých osem gólov. Zvyšné boli zo štandardiek a toho sa musíme vyvarovať v odvete.“ Mimochodom, na túto slabinu si M. Bystroň ťažkal aj v predchádzajúcom pôsobisku v Kendiciach.

Počas leta sa veľké zmeny v kádri neudiali, pribudli viacerí mladíci a pár ostrieľaných borcov, takže zväčša sa vek hráčov pohyboval okolo 24 rokov a iba niekoľko z nich sa dostalo na hranicu tridsiatky. Viac ako polovicu programu v prvej časti ročníka zvládlo mužstvo k spokojnosti, akurát v záverečných kolách trošku pokrivkávala tréningová dochádzka a tak haprovali aj niektoré herné činnosti. „Predtým bolo však fajn, že chodilo na tréningy nie menej ako dvanásť jednotlivcov, neskôr však prišla iba polovica z tohto počtu a to sa odrazilo aj na daktorých výsledkoch. Výkonnosť išla dolu, čo súviselo aj s výpadkami kvôli zraneniam.“ Zaujímalo nás, ako tento kouč hodnotí IV. ligu, kde pôsobil v minulom ročníku, a aktuálnu piatoligovú súťaž. „Myslím si, že nejde o nejaké podstatné rozdiely, momentálne prvé dva tímy sú na tom o čosi lepšie, ale ostatní sú približne na rovnakej úrovni.“ Bystroňovcom sa darilo v niektorých zápasoch vonku (v Čirči), doma prehrali so Záhradným a nemilá bola aj remíza s M. Šarišom. „Napriek tomu, že sme pobadali v záverečnej tretine programu nejaký pokles, predsa sme zvládli  posledné dva duely s Ražňami a Uzovcami, čo nás udržalo v prvej polovici tabuľky a vylepšilo to aj celkovú bilanciu.“ Pri zmienke o osobnostiach partie kormidelník v prvom rade vyzdvihol kvalitu a silu kolektívu, aj v koncovke ťarcha strieľania gólov bola rozložená na pleciach viacerých. „Oporou bol jednoznačne brankár Urban, v obrane stopér Hritz, v zálohe os tvorili Žilka s Hurným a vpredu Špak s Vrbovským. Okolo nich sa sústreďovali mladíci, ale opakujem, naša devíza bola v jednoliatosti mančaftu,“ dodal tréner V. Šariša Martin Bystroň.