Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

21. 12. 2015 o 15:05

Nešťastná penalta im ukradla razantný krok

autor: Pito
1654x čítanéV úvode jesennej časti výborne vyštartovali futbalisti Malého Šariša, ktorí vyhrali tri razy po sebe. To ich vynieslo v tabuľke piatoligovej súťaže v skupine Šarišskej veľmi vysoko, s čím mnohí nerátali, lenže už vtedy tréner Marián Halčák predpovedal, že je to iste len dočasný jav. Nemýlil sa. Avšak napriek tomu, že ďalšie výsledky už neboli zakaždým presvedčivé, predsa kolektív TJ Šľachtiteľ absolvoval prvú fázu ročníka v dobrom štýle.

„ Vcelku vládne spokojnosť, hlavne s dosiahnutými bodmi, hoci herne sa vyskytli lepšie i slabšie chvíľky. Začiatok nás povzbudil, stmelil, dokázali sme, že vieme hrať futbal doma aj vonku,“rozhovoril sa M. Halčák a dodal, že výhrady sú akurát k disciplíne a mnohým červeným kartám, ktoré hráči inkasovali. Inak, podľa kormidelníka zlomom bol zápas v Záhradnom (podľa vyjadrenia lodivoda to bol remízový duel, ktorý sa však skončil sklamaním a preto naň hostia dlho nebudú spomínať v dobrom), kde hostia prehrali v hodine dvanástej z penalty a potom akoby stratili priaznivý vietor. „Vo viacerých nasledujúcich zápasoch sme chytili iba pár bodov.“ Aj v tomto klube je problémom mať pokope dostatočný počet súcich hráčov. I preto niekedy musel zaskakovať aj samotný kouč. Aby mužstvo figurovalo permanentne vyššie, musí sa vyvarovať zbytočných vylúčení a okrem toho niekedy prichodí mať na svojej strane  i šťastenu. „Ak by tréningový proces fungoval stále rovnako, posunulo by nás to ďalej, lebo v závere jesene už dochádzka bola poslabšia. Našťastie, nikdy sme na zápasoch neboli iba v takom počte, aby sme ledva vyskladali základnú jedenástku, stále boli k dispozícii i niektorí náhradníci.“ Hoci v lete nastala obmena kádra, predsa sa to na kvalite herného prejavu negatívne neodrazilo. Príležitosť dostávali aj mladí a to je devíza pre budúcnosť. „Snažili sme sa hrať stále rovnako doma i vonku, hoci priznávam, že na vlastnom ihrisku sme boli pod väčším tlakom s tým, že sme museli bodovať. Vonku sme si počínali uvoľnenejšie.“ Prvá polovica jesene bola vydarenejšia a vtedy si kolektív nahonobil dostatok bodov, ktorý ho vyniesol na aktuálnu 4. priečku. Zaujímalo nás, na koho bolo najväčšie spoľahnutie vo väčšine stretnutí? „Celý kolektív šliapal spoľahlivo, ale osobitne by som chcel vyzdvihnúť Tóna Kočiša a Mariána Kizáka, ktorý bol aj zároveň druhým trénerom. Títo jednotlivci išli príkladom v prístupe k tréningom i zápasom, poctivosť, nasadenie.“ M. Halčák naznačil, že v odvete by bolo dobré pokračovať v nasadenom kurze a želá si, aby sa dorastenci ešte viac zviditeľnili, pobili o šancu hrať. „Vajda, Vargovič, Marcinko a niektorí ďalší už nastupovali a verím, že sa ešte viac  budú  snažiť uplatniť medzi dospelými. Lebo práve v nasadzovaní omladiny vedno s matadormi možno dosiahnuť docielenie optimálnej sily tímu,“ naznačil zámer kormidelník Malého Šariša.