Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

15. 01. 2016 o 15:56

Odchody, čo až tak veľmi neprekvapili

autor: Pito
1531x čítanéDruhý januárový týždeň odštartovali zimnú prípravu na jarnú časť druholigového ročníka aj hráči Tatrana Prešov pod vedením doterajšej dvojice trénerov Stanislav Varga – Ján Karaffa. Prirodzene, aj zelenobieli registrujú už teraz niektoré zmeny v kádri sa zdá sa, že pohyb na súpiske len tak skoro neustane. Hoci je prioritou nasadzovať vlastných odchovancov, nie je vylúčené, že sa v odvete ukáže niekto nový aj z iného klubu či inej krajiny.

„Už doteraz sa vystriedalo v tréningovom procese 29 jednotlivcov,“začal svoju informatívnu „prednášku“ asistent trénera J. Karaffa. Toto číslo je nezvyčajne vysoké, ale treba brať do úvahy aj to, že do tohto počtu načim zarátať aj mladíkov z mládežníckej základne a hráčov z rezervy. Nie všetci sú však schopní plnej záťaže, po zdravotných problémoch s úľavami majú naordinované dávky Dupkala aj P. Jacko. Na skusoch sa ukázal brankár Lešňovský z Ružomberka (naposledy chytal v D. Kubíne) a jeden adept z afrického Kamerunu. O tom, či prípadne zostanú dlhšie, alebo sa vrátia späť, sa rozhodne v najbližších dňoch. „Nie je vylúčené, že sa u nás ukážu ešte ďalší kandidáti, stále niečo hľadáme.“ Súvisí to aj s tým, že najcitlivejším postom bude flek útočníka po odchode Šafranka do Podbrezovej. Okrem toho do Senice zamieril kanonier D. Leško.  „Do prípravy sa nezapojil aj Lipták, ktorý oznámil, že si chce dať pauzu zo zdravotných dôvodov. Dokedy bude mimo, to sa v tejto chvíli nedá odhadnúť. Dvere má však u nás stále otvorené.“ Neisté je tiež pokračovanie Katonu, ktorý koketuje s myšlienkou zmeniť pôsobisko a hovorí sa, že podobné úmysly má tiež Dzurik. „Je možné, že pokiaľ bude o niekoho ešte záujem, tak sa môže všeličo udiať. Hoci by sme boli radi, keby terajší stav zostal.“ Celkove by Prešovčania mali zvládnuť jedenásť-dvanásť prípravných  stretnutí s tým, že niektorí súperi ešte nie sú definitívne potvrdení. Na rozdiel od minulosti sa však neráta s dvojzápasmi počas jedného dňa, uprednostnený bude radšej nahustenejší kalendár. Zimné sústredenie naplánované nie je.

 Odchody niektorých opôr určite nepotešili fanúšikov, ktorí si kladú otázku: Môže oslabený káder zaútočiť na špicu v odvete a nadstavbe v boji o postu medzi elitu? Nuž, bude to náročnejšie, hoci S. Varga ešte po skončení jesennej fázy konštatoval, že sa nebude čudovať, pokiaľ niektorí zverenci zamieria inde. Narážal na viaceré skutočnosti. „Prirodzene, tušili sme, že sa niečo udeje. Pokiaľ dá niekto toľko gólov, koľko Dávid Leško, tak to neujde pozornosti lanárov. To isté sa vzťahuje aj na Paľa Šafranka, ktorý sa kvalitnou hrou vypracoval do reprezentačnej dvadsaťjednotky. Preto nás straty hráčov neprekvapili.“ Každý klub má svoje problémy a to sa týka i tých, čo sú na špici tabuľky po prvej časti. Prešov nie je výnimkou.  Čo možno od neho teda v tomto roku čakať? „Tak ako dosiaľ budeme pokračovať v tom, že naša hra je založená na skvelej partii a zomknutom kolektíve. Toto nás ťahalo, posúvalo ďalej. Svornosť kolektívu a túžba vyniknúť je veľkou devízou mančaftu. Predpokladáme, že toto bude naďalej náš hlavný oporný pilier,“ vyslovil optimistický predpoklad Ján Karaffa.