Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

19. 01. 2016 o 19:13

Príde k slovu rovnaký scenár ako v minulom ročníku?

autor: Pito
1892x čítanéV minulom ročníku finišovali futbalisti Uzoviec na výbornej tretej pozícii. Aj v uplynulej edícii piatoligových zápolení v skupine Šarišskej mali však horšiu jeseň než jar. Priaznivci tohto tímu by neboli proti, keby sa situácia opakovala. Nateraz platí len prvá časť prognózy – po prvej časti figurujú hráči OFK v druhej polovici štartovného poľa.

Od trénera tímu Mariána Mašleja sme chceli vedieť najprv to, čím si vysvetľuje pokles umiestnenia oproti predošlej sezóne. Jeho vysvetlenie bolo prosté, reálne, bez bombastických rečí  a nejakých výhovoriek za lacný groš. „Káder sa oslabil, pričom sme doplatili hlavne na absenciu  hrotového hráča. Na jar sme sa posilnili mladým a talentovaným zakončovateľom Jožkom Pokutom, ktorý bol veľkým prínosom, ale po skončení hosťovania sa z nášho celku vytratil. Spočiatku sme nasadili dopredu mladého Daniela Vargu, ale neskôr odišiel do Tatrana Prešov. Po jeho odchode sme sa trápili, lebo sme nemohli nahradiť tieto straty. Plátali sme to z vlastných zdrojov, nasadzovali sme do ofenzívy záložníkov, ale im tento flek príliš nesedel a to bolo poznať.“ Aj  preto Uzovčania dali dosť málo gólov a ich vizitka nie je veru na chválenie sa. Kolektív preto získal menej výhier ako prehier a uhral iba jednu remízu. „Nedostávali sme veľa gólov, zamerali sme sa skôr na defenzívu, ale neraz sme museli čeliť aj ďalším absenciám kvôli pracovným povinnostiam. Preto sme sa museli niekedy zaobísť napríklad bez Urbana či Vavreka, predtým stabilných hráčov, ktorí odišli do cudziny.“ Domáce prostredie nebolo stále žičlivé, preto prišli straty s Bardejovom-Dlhou Lúkou či so Záhradným. „S lídrom sme odohrali vyrovnaný zápas a rozhodujúci gól sme inkasovali v nadstavenom čase. Záhradné bolo kondične lepšie a my sme vtedy nastúpili oslabení.“ Vonku však Uzovce neuhrali takmer nič a preto tabuľka pravdy je odrazom smutnejšej skutočnosti. Kormidelník však naznačil, že sa spolieha na zimnú prípravu, ktorá mužstvo scelí, fyzicky i mentálne dá dokopy. „Odveta je pre nás tradične lepšia a nádejame sa, že to pôjde i tentoraz  výraznejšie.“ Podľa M. Mašleja neraz straty hráčov spôsobili, že na lavičke sa ocitli aj jednotlivci, ktorí neboli disponovaní na to, aby zvládli stopercentne celý duel. „Boli sme preto radi, že sme ako tak poskladali základnú jedenástku.“ Kouč ani po dlhšom rozmýšľaní neprišiel na to, ktorý zápas by vynikol, podľa jeho slov ani raz to nebolo nejaké suverénne, že by súper ľahol popolom. „Ťažko sme sa rozbiehali a neraz sme dosiahli body hlavne skúsenosťou, ohromnou vôľou.  Body sme zbierali len – ako sa hovorí – po kúskoch, nadreli sme sa naozaj dosť. Na druhej strane ani raz sme herne nevybuchli, hoci niekedy sme mohli vyťažiť i viac. Lenže chcelo to možno viac koncentrácie či oduševnenia a niekedy aj väčšiu iskru od mladších hráčov,“ pripomenul kormidelník a na otázku, ktorých jednotlivcov by chcel vyzdvihnúť, spomenul na prvom mieste Demka, ktorý stmelil defenzívu, a tiež Bartoša, Mikolaja, Farkaša. „Škoda, že sme pred časom prišli o niektorých maródov, napríklad Antola, inak by sme boli niekde inde. Pred jarou by sme chceli posilniť súpisku a stabilizovať podmienky v klube, nazbierať finančné prostriedky. Bolo by dobré, keby sa vrátil Varga a máme záujem znovu o účinkovanie Pokutu,“ dodal M. Mašlej.