Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

26. 01. 2016 o 14:45

V Podhradí odštartovali zimnú prípravu

autor: Karol Csobadi
2929x čítanéPiatoligisti z Krásnohorského Podhradia odštartovali v posledný januárový týždeň zimnú prípravu. Prvej trénigovej jednotke predchádzala hráčska schôdza. Za účasti trénera, vedenia klubu a samotných hráčov sa v Podhradí na prvom prípravnom zraze načrtla koncepcia zimnej prípravy, ktorú predostrel tréner mužstva Július Balta.

„Do začiatku jarnej časti by sa malo trénovať štyrikrát do týždňa a to štvrtky, piatky, soboty a nedele. V pláne je taktiež odohrať sedem - osem prípravných zápasov podľa možnosti s najkvalitnejšími súpermi. Príprava  bude rozdelená do troch etáp. Prvá bude zameraná na rozvoj vytrvalosti, sily a obratnosti. Druhá na vytrvalosti v rýchlosti, samotnú rýchlosť a rozvoj technickej vyspelosti. Tretia na dolaďovanie hernej činnosti jednotlivca, formácii družstva do priebehu prípravných zápasov. Medzitým nejaké merania či testovania hráčov. Bola by potrebná aj regeneračná sféra. Nie je to veľa, ale keď aspoň tieto základne etapy hráči zvládnu na patričnej úrovni s dobrou prítomnosťou, pokojnejšie by som očakával jarnú časť majstrovských zápolení,“ načrtol J. Balta.

„Oficiálny začiatok prípravy sme stanovili na 28. januára pod vedením trénera Júliusa Baltu. Trénovať sa zatiaľ bude v telocvični a na umelej tráve pri ZŠ. Súperi prípravných zápasov ako i termíny sa určia neskôr, nakoľko ich teraz ešte nevieme konkretizovať. Koncom februára by mali hráči absolvovať aj krátke sústredenie. Odchod z mužstva zatiaľ nikto neavizoval. Chceme predĺžiť hosťovanie Vozárovi z Drnavy a do mužstva sa nám vracia Mészner, ktorému sa skončilo hosťovanie v Rožňave. Trénovať by s nami mal začať Kardoš, ktorý je nateraz hráčom Turne,“ informoval tajomník FK Krh. Podhradie L. Jobbád.