Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

30. 01. 2016 o 14:18

Kanonier, čo sa vyžíval v štandardkách

autor: Pito
1776x čítanéStáva sa, že nováčik býva oživením, prinesie niečo zaujímavé, pestré. A to aj v prípade celého kolektívu, alebo pokiaľ ide o zástoj jednotlivcov. Takže nemusí to byť iba o tom, že dominujú skromné zámery, ale dá sa vystopovať aj kus perfektnej činnosti na trávniku. Určite zaujímavým prvkom v jesenných zápoleniach piatoligovej súťaže v skupine Šarišskej bolo počínanie si Mariána Hlávku z Koprivnice.

Tento skúsený futbalista sa usadil na čele kanonierov tejto súťaže, keď dosiahol deväť gólov a má pred jarou tesný náskok pred prenasledovateľmi, medzi ktorými figuruje aj taký borec ako Marek Seman. „Iste nie je náhoda, že roky v koncovke môžu skôr pomôcť ako ublížiť. Predsa len som nazbieral už dosť skúseností, aby som sa vedel lepšie a ľahšie zorientovať a tak sa presadiť vo finálnej fáze,“ poznamenal tridsaťročný matador. Dosiaľ si vo svojej kariére  obliekal dres niekoľkých tímov aj vo vyšších súťažiach (Veľký Šariš, Fintice), pričom sa ocitol i v Giraltovciach, kde si oproboval aj III. ligu. Tam bol jeho spoluhráčom aj Patrik Partila, súčasný hrajúci kouč Koprivnice. „Určite našej spolupráci na ihrisku prospieva, že už vieme lepšie o sebe a poznáme sa z predošlého obdobia. On mi prihrával azda najčastejšie  na góly. Zväčša to bolo po štandardných situáciách,“ uviedol M. Hlávka, ktorý sa často presadzoval hlavou po centrovaných loptách. Využíval pritom svoju postavu, to, že je dobre fyzicky stavaný. „Meriam 183 centimetrov, vážim deväťdesiat kilogramov, takže si viem urobiť poriadok v súbojoch a dokážem sa uplatniť.“ Inak, jeho silnejšou nohou je pravá a pokiaľ ide o gólové zápisy, v minulom ročníku dosiahol v okresnej súťaži 26 gólov, no nebol vtedy najlepším kanonierom. „Teraz je to náročnejšie, súťaže je kvalitnejšia, je v nej viac ostrieľaných hráčov, ktorí hrali aj vo vyšších súťažiach,  ale pokiaľ zostanem, tak na dvadsaťgólovú hranicu by som sa chcel dostať.“ Nuž, určite je o jeho služby záujem aj inde, hoci Marián sa k tejto téme nechcel nejako podrobne vyjadrovať. „Nerád by som hovoril niečo, čo nemusí byť pravda, hoci priznávam, že nejaké signály som už zaregistroval. Určite by som nenamietal, keby som si zase zahral v ešte vyššej súťaži.“  Momentálne ešte nevie, ako to bude s jeho účinkovaním v Koprivnici, nikto sa mu neozval, príprava by sa mala rozbehnúť v prvej februárovej dekáde. Nie je bez zaujímavosti, že tento futbalista ako útočník funguje iba niekoľko sezón, predtým pôsobil ako stopér. Preorientoval sa a urobil možno dobre. Určite Koprivnica je rada, že má vo svojich radoch jednotlivca, ktorý v jeseni zaznamenal takmer polovicu zo všetkých jej zásahov. To, že pomerne pravidelne skóroval, neušlo pozornosti ani súperovým obrancom. „Už vedeli, že číham pri štandardke na gól, takže si dávali na mňa väčší pozor. Okrem toho ma aj poznali z predošlého pôsobenia v Prešovskom či Bardejovskom okrese. Pokiaľ si spomínam, tak najpozornejšie ma strážili hráči Demjaty. Nesťažujem sa však na to, že by som bol nejako mimoriadne faulovaný, aj preto ma vážnejšie zranenia našťastie obchádzali,“ pripomenul Marián Hlávka, ktorý si želá, aby aj v odvete (bez ohľadu na to, kde bude pôsobiť) mu to sypalo.