Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

04. 02. 2016 o 14:47

S Haniskou zarezáva Cuprišin, Labun aj Ondira

autor: Jaroslav Glovičko
1708x čítanéDruholigový nováčik z Hanisky sa snaží čo najlepšie využiť zimnú prípravu, aby v jarných kolách mohol zabojovať o udržanie sa v súťaži. Zverenci trénera Jaroslava Rybára majú za sebou polovičky prípravy, počas ktorej absolvovali aj kondičné sústredenie v Bardejovských kúpeľoch.

Na hornom Šariši zarezávala dvadsiatka hráčov, avšak postupne kvarteto muselo predčasne odísť pre pracovné povinnosti. „Sústredenie splnilo naše očakávania. Mnohé druholigové mužstvá môžu len pomýšľať na kondičné sústredenie, preto som prezidentovi klubu Danovi Miklošovi vďačný za tú možnosť. Trénovali sme dvojfázovo a stihli sme odtrénovať všetky veci. Dopoludnia sme využívali umelé ihrisko v Bardejove a popoludní sme boli v teréne. Samozrejme nechýbala ani regenerácia,“ povedal na margo sústredenia tréner Jaroslav Rybár (na snímke v strede). Jeho zverenci v rámci prípravy odohrali tri prípravné stretnutia. Ťahali v nich za kratší koniec, ale podľa slov kormidelníka výsledky v tejto fáze prípravy nie sú rozhodujúce.

V kádri druholigového nováčika nedochádza k veľkým pohybom. Z jesenného kádra odišla dvojica Leško (Dolná Ždaňa) a Seman (Vyšné Opátske). Do prípravy sa zapojil Stanislav Cuprišin, ktorý naposledy hrával v košickej Lokomotíve. S mužstvom trénuje aj Tomáš Labun z rovnakého klubu a Samuel Ondira z VSS Košice. Nováčik mal na lane aj Antona Ribára, avšak ten podľa našich informácii zostáva v Moldave. „Snažíme sa pracovať s tým čo máme doma, po zranení sa zapojili do prípravy Gallo aj Mišo Molnár. Naším cieľom je udržať druhú ligu aj pre ďalší ročník. Radi by sme to mali za sebou čím skôr, už po skončení základnej časti. V druhej polovici prípravy sa budeme venovať hernej stránke aby sme nabrali hernú kondíciu a urobíme všetko pre dosiahnutie cieľa,“ dodal J. Rybár.