Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

24. 04. 2016 o 14:28

Dlhé čakanie na výhru sa už skončilo

autor: Pito
2942x čítanéČakanie na prvé víťazstvo je vždy stresujúce, pokiaľ to trvá dosť dlho. Svoje skúsenosti s tým majú aj piatoligoví futbalisti Gaboltova v skupine Šarišskej, ktorí sa dopracovali k premiérovému plnému bodovému zisku až v piatom jarnom meraní síl. Je však pravda i to, že iba druhý raz sa v tomto roku predstavili na domácej pôde. Kým jarná premiéra proti Záhradnému im nevyšla, uplynulé vystúpenie proti Koprivnici už stopercentne zvládli.

Hráči TJ Busov vedeli, že pokiaľ si nechcú ešte viac skomplikovať situácia v tabuľke, tak musia zabrať. „I napriek víťazstvu však nič nemáme isté, treba stále makať v záchranárskych prácach,“ konštatoval stručne, ale výstižne po úspešne zvládnutom zápase tréner domácich Rastislav Javorský, pričom narážal na postavenie v pelotóne a na to, že namočených je viac tímov a medzi nimi i Gaboltov. Hostitelia predpokladali, že body sa nebudú rodiť ľahko a tak i bolo. Ujali sa veľmi rýchle vedenia, ale to ešte nič neznamenalo. Vedúci gól zaznamenal z pokutového kopu práve  hrajúci tréner. „Spravidla ide zahrávať penaltu ten, kto sa na to cíti. Obvykle som to ja,“ riekol úspešný exekútor jedenástky, ktorú rozhodca nariadil už v prvej minúte. Lenže hostia sa nevzdávali a pomerne skoro dokázali gólovo odpovedať.

 „Hovorili sme si, že musíme a som rád, že to vyšlo. Po predošlých troch vystúpeniach vonku sme už boli nažhavení na výhru,“ rozhovoril sa hrajúci kouč. Priznal, že tento zápas bol jedným z kľúčových pre tím a hoci hostia dokázali vyrovnať po štandardke, predsa sa Gaboltovčania znovu presadili. Po zmene strán víťaz pridal i tretí gól, ale stále nebolo rozhodnuté, lebo hostia boli nepríjemní. Skorigovali stratu, ale rezultát 3:2 už zostal  platnosti.  „Strachovali sme sa až do konca stretnutia, aby sme nezakolísali. Netvrdím, že súper mohol tiež vyhrať, ale prezentoval sa mnohými štandardnými situáciami, ktoré boli nepríjemné, lebo sú silní v hlavičkách  a raz sme inkasovali práve po rohovom kope. Avšak i my sme mohli ešte skóre zvýšiť. Zlomový bol podľa mňa tretí zásah, keď sme si trošku vydýchli, no po tom, čo sme inkasovali druhý raz, tak to bolo také všelijaké.“ R. Javorský sa vrátil aj k predošlým zápasom. Proti Záhradnému sa ukázalo, že kvalita bola na strane favorita. Navyše do jari vstúpili domáci bez brankára Sobeka, ktorý zamieril do Giraltoviec. V Čirči to bola tesná prehra, keď hostia mali veľmi skoro vylúčeného hráča a o ich neúspechu rozhodol jediný gól hostiteľov. V Malom Šariši sa zase zrodila tesná porážka, hoci v závere sa črtala aj remíza, keby hostia zúročili šancu.„Vo Veľkom Šariši sme mali zase vylúčeného hráča, nasledovala aj penalta a boli domáci jednoznačne lepší.„  Na jar Gaboltov videl dve červené karty. Sú hráči nervóznejší? „Nepovedal by som, ale určite toto ostatné víťazstvo prinesie väčšiu pohodu do tímu. Veď ak berieme aj jeseň do úvahy, tak sme naozaj veľa zápasov v rade prehrali a to nevplývalo dobre na psychiku kádra. Nedomnievam sa, že by sme nejako poľavili, lenže máme resty  na súpiske, niektorých chlapcov sme museli zaradiť do tímu, ktorí mali  dlhšiu odmlku. Lenže iní futbalisti  sa nám zranili, ďalším bránia pracovné povinnosti v tom, aby pravidelne nastupovali, takže to zliepame, ako sa len dá,“ dodal Rastislav Javorský, ktorý nezakrýval skutočnosť, že to nie je jednoduché dať dokopy na  každý duel aký-taký mančaft.