Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

29. 06. 2016 o 18:46

Radvančania prepísali históriu

autor: Marián Škuba
2783x čítanéTretie miesto v 4. lige je historicky najlepším umiestnením.

Starosta obce Michal Svičin je zapálený, futbalu oddaný človek. Tri kolá pred koncom sezóny usadol na trénerskú stoličku (nahradil Leonida Kocurišina) a následným plným ziskom deviatich bodov si Radvančania poistili tretiu priečku...

 Znamená štvrtoligový „bronz“ spokojnosť? Oproti jeseni ste si o jednu priečku polepšili... – Na túto otázku môžem odpovedať úprimne rád. Je to pre nás historicky najlepšie umiestnenie v 4. lige. Taký úspech ešte radvanský futbal nezaznamenal a veľmi sa mu teším, ako Radvančan, starosta obce, naostatok aj ako tréner si ho aj vysoko vážim.      

 

Ktorá jarná domáca strata mrzí viac? Raslavice 3:3 alebo Šar. Michaľany 1:2? – Určite remíza s Raslavicami, lebo v tomto stretnutí sme boli jednoznačne lepším tímom. Nedarilo sa nám strelecky, prehrávali sme, ale vývoj sa otočil, bolo 3:2. Mali sme hru v rukách, ako sa hovorí už vyhratý zápas... Prišlo však nedorozumenie brankára a obrancu, prakticky „vlastný“ gól, lebo súperov hráč ani neočakával, že k nemu pred prázdnu bránu príde lopta. Michaľany k nám prišli hrať otvorenú partiu, nešpekulovali, šli za úspechom, dosiahli ho. My sme opäť trpeli za našu koncovku, ak by bolo do prestávky 4:1, nik zo strany hostí by nemohol nič povedať. Súper sa však nevzdával, bojoval do konca a získal tri body.

 

V oboch stretnutiach rozhodla v radvanský neprospech 90. minúta... – V prvom prípade som to už opísal. Jednoducho, futbal hrajú ľudia, došlo k individuálnemu zlyhaniu, súhra medzi brankárom a stopérom. Aj to sa stáva, kto sa o futbal zaujíma, to vie pochopiť. S Michaľanmi to bol zápas na vážkach až do konca. Spelo to k remíze, diváci už opúšťali svoje miesta. Strata lopty, na prvý pohľad nevinná, dlhá lopta za našu obranu a gól. Ak by nebolo chýb, neboli by ani góly.

 

Na ihrisku súpera v jari tri výhry, tri remízy a jediná prehra. Vo Svite 0:3... – Tento zápas som či už teraz ako tréner alebo predtým ako funkcionár ešte stále „nestrávil“. A asi to ešte chvíľu potrvá. Neodohrali sme tento zápas kompletní, z našej strany sme neboli schopní postaviť sa Svitu na vážny odpor. Domáci vyhrali, z našej strany sme na trávniku odovzdali, čo sa dalo, ale mrzí ma, že sme sa nemohli s lídrom porovnať. Vlastnou vinou však bola naša zostava taká, aká bola.

 

Remíza na ihrisku súpera je výsledok, ktorý možno brať z dvoch uhlov pohľadu. Ako zisk bodu alebo strata dvoch. Ako tomu bolo v Dl. Klčove 1:1 (domáci vyrovnali v 90. min.), Kendiciach 0:0 a Ľuboticiach 2:2 (domáci vyrovnali v 89. min.)? – Presne tak, dať remízy na jednu rovinu sa nedá. V Kendiciach jednoznačná strata, rovnako aj v Dlhom Klčove. Remizovať v Ľuboticiach bol dobrý výsledok.

 

V závere sezóny sa mužstvo dostalo do formy. V piatich zápasoch pätnásť bodov... – Keď zoberiem, že z toho boli tri zápasy u súpera, tak je to dobré. Náš herný štýl je viac ofenzívny, snažíme sa hrať konštruktívny futbal. Do Vyšného Mirošova sme cestovali so zámerom vyhrať a potvrdiť si tak tretie miesto v tabuľke. To sa aj stalo, potom sme už hrali uvoľnene, sadla aj zostava, prišli góly i výsledky. Už to bolo bez kŕča, bez tlaku, boli sme tretí.

 

Ktoré stretnutie bolo z radvanskej strany najvydarenejšie?Bol to náš zápas doma so Spišským Podhradím (pozn. red.: 29. kolo – 2:1).I keď výsledkovo nie až tak výrazný, ale hernou kvalitou zápas určite zniesol kritériá vyššej súťaže. Dodnes neviem, aká futbalová „múza“ Spišiakov kopla, vypli sa k mimoriadnemu výkonu, čím prinútili aj nás siahnuť na dno svojich síl a ukázať všetok futbalový um a kvalitu. Akcie na jednu i druhú stranu.

 

Strelecky viedol mužstvo Ljubarskij (17 gólov). Bol práve on hlavným ťahúňom? – Mojou dlhodobou zásadou je, že nikdy nerád chválim jednotlivcov, ale v prípade Ruslana Ljubarskeho treba jednoznačne povedať, že bol lídrom. Nielen streleckým, ale na líder na ihrisku v každom význame tohto slova – či už ako bojovník, profesionál, dirigent našej hry. Ak nehral, bolo to výrazne badať. Viac menovať nebudem, i keď by sa dalo v ofenzíve i obrane. Nechcem sa nikoho dotknúť, vyzdvihujem kolektív. Tretie miesto je našim kolektívnym úspechom a dielom kádra, ktorý nebol síce široký, ale rozhodne kvalitný. Spomenúť chcem aj trénera Kocurišina, bol pri mužstve takmer celú sezónu, je to aj jeho zásluha.

 

Kedy je v pláne začiatok letnej prípravy? Sú už avizované nejaké zmeny? – Pred odchodom na dovolenky sa nám žiaden z hráčov konkrétne nevyjadril, že by chcel odísť. Vieme o jednej možnosti, snahe okúsiť vyššiu súťaž, ak ponuka príde, brániť nebudeme. Iné konkrétnosti zmien zatiaľ nemám, prípravu začíname 4. júla, uvidíme, kto sa dostaví. Chceme sa tiež posilniť, lebo sezónu sme končili v dosť úzkom kádri.