Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

03. 07. 2016 o 15:55

Jedno miesto pod plánom

autor: Marián Škuba
2788x čítanéPod Kamjanou sme hodnotili uplynulú sezónu s Viťom Lukačikom, trénerom MŠK Spartak Medzilaborce.

Znamená 9. miesto spokojnosť? Udržali ste si pozíciu po jeseni... – Spokojný nie som. Pred sezónou som sa vyjadril, že tomu tak bude, ak skončíme v prvej polovici tabuľky, no nestalo sa. Naše výsledky i hra boli nevyrovnané, čo vychádzalo z dôvodu, že na stretnutia sme nastupovali v odlišných zostavách.

 

Ktorá domáca prehra v jari mrzí viac? Svit 0:1 alebo V. Mirošov 2:4? – So Svitom to bol vyrovnaný zápas, kvality súpera sa preniesli do jedného gólu, ktorý bol napokon pre výsledok aj rozhodujúci. Poviem, že výsledok bol aj zaslúžený. Proti Vyšnému Mirošovu sme sa prezentovali slabým a nezodpovedným výkonom.

 

Na ihrisku súpera žiadna sláva - tri bodíky iba v Sp. Podhradí. Kde ste ešte mohli zabodovať? – Už som spomínal náš problém v zostavách. Na stretnutia u súpera sme pravidelne cestovali v inom zložení, než doma. Výnimkou bol akurát zápas v Spišskom Podhradí, boli sme kompletní, aj sa vyhralo. Trochu nám však priala aj šťastena, lebo domáci za stavu 0:0 nepremenili pokutový kop.

 

Strelecky sa Spartak doma presadil najmä s Ľuboticami (4:2) a Finticami (4:1). Boli práve tieto zápasy v jari najvydarenejšie? – Nepovedal by som, že to boli najlepšie zápasy. Už som spomínal, že doma sme pri víťazstvách mali kompletné zloženie kádra a to sa aj prenieslo do výsledkov. Kvalita kádra bola, ale iba vtedy, keď sme boli všetci.

 

Strelecky najmä Potoma (21 góly) a Chripák (11). Boli práve oni ťahúňmi? – Robo Potoma skončil v tabuľke strelcov na druhom mieste, bola to však hlavná jeho zápasová náplň, keďže je útočník. Tomáš Chripák hráva na poste stredopoliara, preto ma jedenásť gólov potešilo. Medzi opory patrili aj Vodilka, Gabo Lukačik, Gavula, chlapci z Ukrajiny, pochvalu však aj takto dávam všetkých chlapcom, ktorí na ihrisku pristupovali k svojim povinnostiam a úlohám zodpovedne.

 

Ako sa ujali ukrajinské posily Pakhomov a Holovačko? – Sú to chlapci, ktorí sú vekovo straší, futbalovo skúsenejší, takto to majú rozumovo v hlave „usporiadané“. K zápasom pristupovali vždy zodpovedne, ja som bol s ich výkonmi maximálne spokojný. Dúfam, že sa im u nás páči a budú pokračovať aj v ďalšej sezóne.

 

Ostane Spartaku nejaký čas na oddych? Kedy začína letnú prípravu? – Po poslednom kole uplynulej sezóny mali chlapci týždeň voľna, 54. ročníkom Festivalu kultúry a športu začíname letnú prípravu. Očakávam príchod štyroch-piatich hráčov z iných klubov, prídu na skúšku, uvidíme, či ostanú. V pláne máme tri prípravné stretnutia s klubmi minimálne štvrtej ligy.