Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

10. 07. 2016 o 14:21

Na ponuku, aká sa neodmieta, okamžite zareagoval

autor: Pito
3158x čítanéUž je pár dní na Záhorí a automaticky si privyká na špeciality tohto regiónu. Trdelník mu chutí a možno bude mať niekedy dôvod aj na slávnostné okoštovanie skalického rubínu. Futbalista Lukáš Hruška sa však teraz v prvom rade sústreďuje na to, aby si zastal miesto v tunajšom tíme pred vstupom do nového ročníka II. ligy Západ. Je jednou z posíl v košiari nového kouča Jozefa Kostelníka a pokúsi sa v ďalších zápoleniach hrať tak, aby sa zaslúžil tiež o návrat medzi elitu, odkiaľ tento tím nedávno vypadol.

„Predbežne som dohodnutý s predstaviteľmi klubu na novom kontrakte na jeden rok a prichodí mi už len podpísať zmluvu,“rozhovoril sa L. Hruška, ktorý priblížil aj okolnosti odchodu z Prešova do iných končín našej vlasti. Ešte počas dovolenky sa mu ozval J. Kostelník, ktorý tohto ofenzívneho krajného hráča veľmi dobre pozná ešte z pôsobenia v Tatrane a predostrel mu možnosť zmeniť pôsobisko. Lukáš neváhal a táto vízia sa mu okamžite zapáčila. Nie je síce zvykom, aby hráč, ktorý sa zaslúžil o postup zelenobielych do najvyššej súťaže, zmenil pôsobisko, ale vysvetlenie je úplne prozaické.

„Podmienky, ktoré mi boli ponúknuté, boli omnoho lepšie ako som mal v Tatrane. Okrem toho som už aj ja rozmýšľal nad tým, že by nebolo od veci vyskúšať si aj iný tím. Veď v Tatrane som od svojich ôsmich rokov a po pätnástich sezónach sa mi žiadalo okúsiť niečo nové, nepoznané. Veď dosiaľ som nikde inde nehral.“Na margo lepších podmienok asi len toľko, že boli podľa vyjadrenia tohto futbalistu nie menej ako o  50 percent lepšie než na východe. Takže aj keby sa pokúsil „handrkovať“ s predstaviteľmi prešovského klubu a dožadoval by sa prilepšenia, i tak by sa nikdy nedostal na takúto úroveň. Aj to čosi vypovedá o tom, v akých podmienkach sa robí futbal v Tatrane, nehovoriac o tom, že Tatran je už prvoligový a Skalica „iba“ druholigová...  Hruškovi končil predošlý kontrakt v júni a vedenie Tatrana predostrelo hráčom z rovnakej kategórie, ktorým vypršal angažmán, návrh na nové zmluvy. „Mali sme si premyslieť, či s tým súhlasíme. Ja som sa rozhodol pre odchod, funkcionári to zobrali na vedomie  a rovnako aj tréneri, ktorým som povedal, že odchádzam. Ponuka zo Záhoria sa neodmieta, navyše poznám trénera Kostelníka a viem, čo môžem od neho čakať,“  povedal borec, ktorý sa pripojil k novému tímu od začiatku júla, keď už príprava bežala v plnom prúde. Odohral zatiaľ jeden prípravný zápas proti Znojmu a teší sa na ďalšie štarty, hlavne na také, kde pôjde o body.

Koniec koncov bolo len otázkou času, kedy L. Hruška zamení dres, na ktorý si privykol, za nejaký iný.  Na otázku, s akými zámermi prišiel do Skalice, už bývalý borec zo Šariša odpovedal: „Teším sa na nový kolektív a nové výzvy – víťazstvo v súťaži a návrat do prvej ligy.“ Možno by to bolo ešte zaujímavejšie, keby Skaličania narazili na Prešov, ale nie je vylúčené, že sa tak stane niekedy neskôr.  V každom prípade Lukášovi bude aj smutno za kolektívom, v ktorom prežil veľa pekného. „S každým bývalým spoluhráčom som dobre vychádzal,  vyrastal som s mnohými z nich.  Postup do najvyššej súťaže bol krásnym momentom v mojej kariére, na to sa nedá zabudnúť, ale rád spomínam aj na časy v doraste, keď sme vyhrali ligu, boli sme majstri a dominovali sme i v Čs. pohári.“