Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

20. 05. 2012 o 12:22

Ozdobou zápasu brankár Repovský

autor: Ladislav Kaplár
2164x čítanéV krásnom letnom počasí zaujal v stretnutí Veľké Kapušany - Rožňava aktívny úvod hostí, nepriestrelný Repovský a dvojgólový Szabó.

V netradičnom čase sa hrali zápasy 26. kola majstrovských súťaží. MFK Veľké Kapušany privítali na svojom štadióne mladíkov z Gemera. Do zápasu lepšie vstúpili hostia, ktorí úvodných dvadsať minút boli nebezpečnejší, hrali aktívne a neraz prevetrali domácu obranu. Ozdobou zápasu bol výkon domáceho brankára Repovského, ktorý "stiahol roletu" a nepustil ani jeden gól z viacerých tutoviek hostí. V 4., 12., a 24. minúte sa predviedol po jedovatých strelách hosťujúcich hráčov. Medzitým pohrozil na opačnej strane hlavou útočnik Szabó. V prvom polčase viazla domácim kombinácia, ale predsa sa dostali do vedenia zásluhou Szabóa, ktorý si položil Šalamóna a poľahky otvoril gólový účet zápasu. Počas  prestávky zrejme domáci tréner "prevetral" kabínu, lebo Veľké Kapušany pridali na dôraze a bojovnosti. Najprv pohrozil domáci Batta následne však nebezpečne kontroval aj Korfanta. V 50. minúte sa predviedli v peknej akcii útočné tykadlá Szabó-Šimai, avšak Šimaiho letela vedľa. Ďalším skvelým zákrokom sa blysol Repovský pri tutovke Fabiána. Po nebezpečných pozdravoch hostí sa podarilo domácim definitívne zlomiť ich odpor a dvoma gólmi sa im podarilo vydrieť toto neľahké víťazstvo. V závere zápasu sa hosťom naskytla skvelá príležitosť skorigovať stav zápasu, ale nariadenú penaltu zlikvidoval brankár Repovský, ktorý tak udržal ďalšie čisté konto v sezóne.

Peter Repovský  (brankár Veľkých Kapušian): "Nezachytili sme úvod zápasu, mali sme dosť veľké diery v obrane. Po prvej strele sa mi začalo dariť. Škoda, že sme nezačali tak aktívne ako v posledných zápasoch. Celkove nám tento duel nevyšiel. Hostia mali dobrý vstup do zápasu, viackrát nebezpečne pohrozili. Kým vládali, tak boli veľmi nepríjemní. Aj za nepriaznivého stavu mali šance na vyrovnanie. V závere zápasu po odpískanej penalte mi trošku rupli nervy, ale to bolo tým, že na opačnej strane nám neodpískal rozhodca dve vyložené jedenástky. Následne som sa však sústredil na koniec zápasu, veril som, že si udržím ďalši čisté konto. Naznačil som pohyb doprava a hodil som sa na ľavú stranu. Chvalabohu mi to vyšlo."

MFK Veľké Kapušany - SP MFK Rožňava 3:0 (1:0)

Góly: 32. a 72. Szabó, 76. Ľ. Šimai. Pred 180 divákmi rozhodoval Nagy, ŽK: Vajda, P. Šimai, Repovský - Sappanoš, Gere. MFK: Repovský - Košuda, Kročko, Belán (45. Élles), A. Batta - Vajda, Popália (78. Kondáš), P. Šimai (63. Vašky), Zs. Batta - Szabó, Ľ. Šimai. SP: Šalamon - Vysoky, Kuzma, Fabian, Sappanoš - Gere, Korfanta, Chochol, Ma. Pollák - M. Pollák, Milata