IV. liga sezóna 2013/14

05.07. 2012 o 08:23
Humenský postupový fotonávratautor: Marián Škuba

Sfans1Aj keď 1. HFC Humenné už začal prípravu na nový súťažný ročník v III. lige (sk. východ), prinášame ešte malý fotonávrat z osláv postupu...

1214x čítané » Viac
05.07. 2012 o 08:13
Hodnotenie sezóny MFK Sninaautor: Marián Škuba

SninaMedzi celky, ktoré avizujú po uplynulej sezóne spokojnosť, patrí aj ten spod Sninského kameňa. Jarnú časť sumárne zvládol na štvrtom mieste, keď lepšie výsledky v odvete dosiahli iba 1. HFC Humenné, Stropkov a Haniska. Práve táto úspešná sninská bilancia bola základom výrazného posunu v tabuľke nahor, lebo po jeseni z trinásteho sa vyšplhali až na konečné šieste.

1337x čítané » Viac
04.07. 2012 o 10:23
Hodnotenie sezóny 1.HFC Humennéautor: Marián Škuba

1.HFCjesen2011-12Vychádzajúc k viac ako storočnej tradícii humenského futbalu bol za hlavný cieľ sezóny postavený opätovný návrat do súťaží riadených SFZ. Futbalisti 1. HFC Humenné túto položenú latku umiestnenia zvládli. Trénersky ich k úspechu doviedol Russlan Ljubarskij, ktorý však pomáhal ešte aktívne aj na trávniku ako hráč.

1176x čítané » Viac
02.07. 2012 o 12:08
Hodnotenie sezóny - MFK Slovan Sabinovautor: Daniel Dedina

CIMG5547 Letná futbalová prestávka v našich zemepisných šírkach prakticky ani nie je prestávkou v pravom zmysle slova, skôr len krátkym obdobím na oddych a doliečenie starších drobných boľačiek. Výnimkou nie sú ani futbalisti MFK Slovan Sabinov, ktorí 17. júna odohrali posledný súťažný zápas Majstrovstiev regiónu VsFZ a už o 12 dní, 29. júna sa hlásili trénerovi Pavlovi ŠARŠALOVI na prvom tréningu v rámci prípravy na nový ročník tejto futbalovej súťaže. Práve tohto kormidelníka sme vyspovedali, pričom gro otázok pozostávalo ešte z hodnotenia uplynulého ročníka.

1196x čítané » Viac
30.06. 2012 o 09:43
Hodnotenie sezóny - FC Pivovar Šariš Veľký Šarišautor: Daniel Dedina

IMG 7403

FC Pivovar Šariš Veľký Šariš obsadil v sezóne 2011/12 Majstrovstiev regiónu VsFZ 15. miesto so ziskom 16 bodov za 4 víťazstvá, 4 remízy a 22 prehier. Sezónu hodnotíme s trénerom tímu spod Šarišského hradu Mariánom PRUSÁKOM.

1403x čítané » Viac

21.06. 2012 o 13:02
Kánássy prevzal Cenu fair playautor: Eugen Magda

kannasy1Kým iní už dávno zavesili kopačky na klinec a oddychujú, on však ešte aj v minulých dňoch opúšťal ihrisko po tréningu. Nebolo by to nič mimoriadne, keby v máji nemal 78 rokov. Pre Júliusa Kánássyho znamená futbalová lopta stále všetko. Rád sa s ňou pohrá, okabáti súpera, ale nikomu neublíži nevyberavým zákrokom. Od dorastu, keď bol dvakrát majstrom Československa, až dodnes je férovým futbalistom a hravým útočníkom, ktorý vedel pobaviť a potešiť košických priaznivcom v hľadisku.

1217x čítané » Viac
19.06. 2012 o 12:19
Brankári čarovali nohamiautor: Marián Škuba

1.HFCjesen2011-12Humenská rozlúčka so sezónou bola predzápasovo slávnostná, futbalisti 1. HFC Humenné prebrali víťaznú trofej za prvenstvo v súťaži, ale kto si myslel, že bude nasledovať nudný zápas, mýlil sa. Bolo sa na čo pozerať, šance mali obaja (gólovo úspešný bol iba 1. HFC), pričom potlesk si vyslúžili aj gólmani. Dovedna päťkrát čarovali nohami.

1256x čítané » Viac
19.06. 2012 o 10:40
Tabuľky a štatistiky jarnej časti Majstrovstiev regiónu VsFZautor: Daniel Dedina

logoVsFZPo, v našich zemepisných šírkach, tradičnej zimnej prestávke sa 24. marca 2012 opäť naplno rozbehla najvyššia východoslovenská regionálna súťaž vo futbale – Majstrovstvá regiónu VsFZ. Následne boli diváci v 16 mestách a obciach svedkami dohromady 104 súbojov o súťažné body. Od uplynulého víkendu môžeme ročník 2011/12 považovať za úspešne ukončený a preto je namieste krátke štatistické obhliadnutie sa za jarnou časťou súťaže. Pre kľúčové priečky v tabuľke (postupujúci, vypadávajúci) bola signifikantnou už jesenná časť, ale na ostatných miestach v tabuľke sa to turbulentne miešalo, z tohto pohľadu bola jar nemenej významnou a zaujímavou, keďže ako tradične, až ona určuje konečné poradie tímov. Zdôrazňujeme, že priaznivé jesenné počasie umožnilo predohrať prvé dve kolá odvetnej časti ešte na sklonku minulého kalendárneho roka, preto sme sa v našich štatistikách zamerali len na posledných 13 kôl, teda tie, ktoré sa odohrali po zimnej prestávke.

1225x čítané » Viac
18.06. 2012 o 11:14
Fotogaléria Sabinov - Haniskaautor: Daniel Dedina

CIMG5556Prinášame Vám fotogalériu zo stretnutia Sabinov - Haniska 0:3 (0:1), hraného v poslednom 30. kole Majstrovstiev regiónu VsFZ sezóny 2011/12. Domáci ukončili sezónu na 12. priečke so ziskom 40 bodov, hostia skončili druhí s počtom bodov 58.

1203x čítané » Viac
16.06. 2012 o 12:41
Svit víťazom tipovacej súťaže DUELautor: Daniel Dedina

duelPodtatranci to dokázali! Víťazom našej tipovacej súťaže sa stal FK Svit! Uplynulých jedenásť týždňov, teda takmer celé tri mesiace sme vám prinášali tipovacie duely zástupcov klubov Majstrovstiev regiónu VsFZ. Ako to tu už neraz odznelo, hlavným zámerom bolo zatraktívniť športové zápolenia v najvyššej regionálnej futbalovej súťaži na východnom Slovensku a zvýšiť zdravú prestíž a súťaživosť aj takouto formou, na funkcionárskej úrovni. Keď súťaž gradovala, bolo aj z postupujúcich účastníkov čoraz viac cítiť odhodlanie vyhrať túto súťaž. Víťazom mohol byť len jeden, po strastiplnej ceste do finále sa ním napokon stalo družstvo Svitu, ktoré vo finále tesne zdolalo Giraltovce. Z bronzovej priečky sa môžu radovať v tíme jarnej šťuky súťaže – FK Haniska.

1386x čítané » Viac
16.06. 2012 o 08:49
Do Chile leteli zatracovaní, doma ich vítali s ováciamiautor: Eugen Magda

masopustgolPred polstoročím 17. júna 1962 bola u nás nedeľa. V ten deň sme očakávali s veľkým napätím ako dopadne finále futbalových MS Brazília – Československo v čílskom Santiagu. Po 50 rokoch vieme, že v ten deň našich reprezentantov ovenčili striebrom.

1575x čítané » Viac
16.06. 2012 o 08:40
Jubilant z bývalej predsedníckej stoličkyautor: Eugen Magda

baluch-1Jubileum je dňom osláv a spomienok počas celoživotnej púti. Človeku sa niekedy ani nechce veriť čo všetko vykonal, ale čas je nielen dlhý, avšak zvyčajne aj veľavravný, nič mu neujde. Kto by Jána Balucha nepoznal, povedal by, že je zberateľom diplomov a medailí, ale to nikdy nebolo jeho životným krédom.